OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayal Et, Kodla, Tasarla, Üret, Paylaş

1000 Okul İyileştirme Projesi Nedir? Bakanlığımız tarafından başlatılan projeye ilimizden 11 okul dâhil edilmiştir. Bakanlığımızın projesi 5 boyuttan oluşmaktadır. Yönetici ve öğretmenlerin desteklenmesi, eğitim ortamlarının iyileştirmesi, temel beceri eğitim desteği, kişisel gelişim desteği, öğrenci velilerine yönelik desteklerdir
Hayal Et, Kodla, Tasarla, Üret, Paylaş

Kadirli Kaymakamı Ahmet ARIK, Kadirli Belediye Başkanı Dr.Ömer TARHAN, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK, Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas TAPSIZ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erbay TAN, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Adem TÜRKMENOĞLU ve okul yöneticilerinin de katılımıyla Kadirli İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Z Kütüphane açılışı gerçekleştirildi.

Proje kapsamında yönetici ve öğretmenlere yönelik liderlik, kişisel gelişim, ölçme ve değerlendirme ve proje farklılığını arttırma seminerlerinin de verildiği ve proje kapsamında tüm yönetici ve öğretmenlerimiz İlk yardım kursu almıştır.

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK; "Eğitim ortamlarının iyileştirilmesi kapsamında proje dâhilindeki 2 okulumuza yeni Z kütüphane kuruldu. 9 okulumuzun ise kütüphaneleri zenginleştirildi. Projeye dâhil 11 okulumuza ise 2021 yılı sonuna kadar karma laboratuvarlar ve 2'şer adet akıllı tahta kurulacaktır.Bu vesile ile açılışımıza katılan Sayın Kaymakam Ahmet ARIK Bey'e , Belediye Başkanımız Ömer TARHAN'a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."dedi.

1000 Okul İyileştirme Projesi Nedir?

Bakanlığımız tarafından başlatılan projeye ilimizden 11 okul dâhil edilmiştir. Bakanlığımızın projesi 5 boyuttan oluşmaktadır. Yönetici ve öğretmenlerin desteklenmesi, eğitim ortamlarının iyileştirmesi, temel beceri eğitim desteği, kişisel gelişim desteği, öğrenci velilerine yönelik desteklerdir.

Z Kütüphanenin açılışına katılan Kadirli Kaymakamı Ahmet ARIK; " İlçemiz okullarının altyapı ve donanımının iyileştirilmesi noktasında büyük çaba sarfeden başta İl Milli Eğitim Müdürümüze ve nezdinde bütün okul yöneticileri ile öğretmenlerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Kadirli Belediye Başkanı Dr.Ömer TARHAN ise açılıştan duyduğu memnuniyetlerini ifade etti.

Proje ile birlikte kişisel gelişim destekleriyle "1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor." etkinliği yapılmaktadır. Projeye dâhil 11 okulumuzdan 123 öğrenci etkinlik kapsamında Abdurrahman Keskiner Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenlerinin koordinatörlüğünde güzel sanatlar öğrencileri ile buluştu. Öğrencilerimiz 2 ay boyunca resim ve müzik alanında çevrimiçi eğitim alacaklar ve eğitim sonunda ortaya koydukları eserler seçici kurul tarafından değerlendirilecek. Dereceye giren öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından ödül verilecektir. 

05-04-2021 05-04-2021
05-04-2021 05-04-2021
05-04-2021 05-04-2021
05-04-2021 05-04-2021
05-04-2021  


Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.