OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayat Boyu Öğrenme Haftası Coşkuyla Kutlanmaya Devam Ediyor

Hayat Boyu Öğrenme Haftası Coşkuyla Kutlanmaya Devam Ediyor

Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde düzenlenen programla başladı. Programa Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Garnizon Komutanı Topçu Albay Gürsel Kanca, Belediye Başkanı Kadir Kara, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Vali Yardımcıları Adem Yılmaz ve Metin Arslanbaş, İl Jandarma Komutanı Vekili Jandarma Yarbay İlkay Gül, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri katıldı. 

      Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programın devamında açılış konuşması Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayhan Uyar tarafından yapıldı. Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayhan Uyar, "Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayat boyu öğrenme kültürünün geliştirilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla Haziran ayının ilk haftası "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" olarak belirlenmiş olup içinde bulunduğumuz 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında ilk defa kutlanmaktadır."diye konuştu. Uyar sözlerinin devamında, "Hayat boyu öğrenme kurumlarımızda çocuklarımıza kodlama eğitimi ile zihinsel gelişimlerine katkı sağlayabilir, 40 yaşında resim yapmaya başlayabilir, fotoğrafçılık üzerine eğitim alabilir, 50'li yaşlarda bir müzik aletini çalmaya başlayabilir ve 60 yaşında okuma-yazma öğrenebilirsiniz. 72 alanda 3648 kurs çeşitliliği içinde istediğiniz kursu talep edebilir ve öğrenmeye başlayabilirsiniz."diye konuştu.

Konuşmanın ardından Osmaniye Belediyesi Mehter Takımı ve Osmaniye HEM Halk Oyunları Ekibi gösterilerini sergilediler.

Programın devamında Vali Dr. Erdinç Yılmaz Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin eserlerinin yer aldığı serginin açılışını yaptı. Daha sonra protokol mensupları ile birlikte sergiyi gezerek, sergilenen eserler hakkında bilgi alan  Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri'nin hayırlı olmasını dileyerek "Kursiyerlerimizi başarılı çalışmaları nedeniyle kutluyor, başarılarının devamını diliyorum." diye konuştu. 

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK; "Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüzün koordinasyonuyla bu yıl ilk defa Haziran ayının ilk haftası Hayat Boyu Öğrenme Haftası olarak belirlenmiş olup biz de İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz olarak içinde bulunduğumuz bu haftayı konunun önemi, vatandaşlarımızın Hayat Boyu Öğrenme kavramını ve bu bağlamda kendilerine sunulan fırsatlardan haberdar olmaları bakımından Sayın Valimizin himayeleriyle İlimizde Hayat Boyu Eğitimi konusunda paydaşlarımızla birlikte bu haftayı en iyi şekilde değerlendirmek ve dolu dolu geçirmek üzere bir dizi etkinlik programı hazırladık.Dolu dolu hazırladığımız etkinliklerimiz 4 Haziran'a kadar devam edecektir."dedi.

        Program TRT Sanatçısı İlker Gökkaya'nın konseri ile sona erdi.

"Hayata Mutlu Bireyler Hazırlamak İçin Her Zaman, Her Yerde, Herkese Eğitim" sloganıyla çalışmalarını yürüten halk eğitim merkezlerinin yıl boyunca yaptığı çalışmalarını sergileme fırsatı bulacağı Hayat Boyu Öğrenme Haftası'nda spordan müziğe, giyimden boyama faaliyetlerine, maske yapımından cam boncuk, makrome, deri işlemeciliği, ebru-tezhip, tahta baskı, amigurumi bebek yapımlarına, kaligrafi-hat canlı performanslarına kadar tüm alanlarla ilgili stantların yer aldığı onlarca etkinlik ve sergiler gerçekleştirilecek.

02-06-2021 02-06-2021
02-06-2021 02-06-2021
02-06-2021 02-06-2021
02-06-2021 02-06-2021

 

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.