OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinliklerimiz Coşkuyla Başladı

1-7 Haziran tarihleri arasında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri başladı. Osmaniye Halk Eğitimi Merkezinde düzenlenen programa Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne, Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, İl Jandarma Komutan Vekili Albay İlkay Gül, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, kursiyerler ve aileleri katıldı.
Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinliklerimiz Coşkuyla Başladı

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programın devamında açılış konuşması Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayhan Uyar tarafından yapıldı. Ayhan Uyar, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayat boyu öğrenme kültürünün geliştirilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla Haziran ayının ilk haftası "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" olarak kutlanmakta olduğunu ifade ederek, "Ocak ayından bugüne kadar ilimiz genelinde ihtiyaç analizi ve anketler yapılarak 3542 kurs açılmış olup 52 Bin 691 vatandaşımıza ulaşmış bulunmaktayız. Genel Müdürlüğümüzün bize aktardığı bu istatistikî veriler doğrultusunda Osmaniye'miz, açılan kurs sayısı ve çeşitliliği, halka ulaşma oranları bakımından Türkiye geneli sıralamada Kilis ilimizden sonra ikinci sırada Suriyeli misafirlerimizi dışarı tuttuğumuzda 1. Sırada yer almaktadır. Ayrıca okullarımızda ve kurumlarımızda açtığımız spor kurslarımızda Büyükler Kadın Hokey Takımımız Hokey Süper Ligine yükselmiş, birkaç gün önce ilimizde yapılan müsabakalarında U16 Hokey Takımımız Türkiye 2.'si olmuştur. Kick Boks kurslarımızda ise Türkiye geneli müsabakalarda 13 altın madalya ve en son İstanbul'da yapılan WAKO Dünya Kick-Boks şampiyonasında iki kursiyerimiz Dünya Şampiyonu olmuştur."diye konuştu.  

Konuşmanın ardından Drone gösterisi yapıldı. Osmaniye Belediyesi Mehter Takımı ve Osmaniye HEM Halk Oyunları Ekibi gösterileri ile devam eden programda Açık Lise diplomaları Vali Dr. Erdinç Yılmaz tarafından takdim edildi.

Diplomaların verilmesinden önce konuşan Vali Yılmaz, "Öğrenme doğuştan itibaren başlıyor ve hayatımız boyunca devam ediyor. Bu süreçte Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerimiz çok çeşitli faaliyetler yapmakta ve birçok alanda insanlarımızın yetişmesine hizmet etmektedir. Osmaniye Halk Eğitimi Merkezimiz de gerçekten Türkiye'deki en başarılı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerinden biri olup siz kıymetli hemşehrilerimize en güzel hizmeti sunma gayreti içerisindedir. Bu başarılı çalışmalarından dolayı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzün bütün personelini ve kursiyerlerimizi yürekten kutluyorum."dedi. Vali Yılmaz sözlerinin devamında Türkiye genelinde üniversite giriş sınavlarında ilimizin 16. sırada yer aldığını ifade ederek," Bu gerçekten iyi bir sıra. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzü yürekten kutluyorum. Bu başarıda Müdürümüzün, öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin, siz kıymetli hemşehrilerimizin, kurumlarımızın katkısı var."dedi. Sözlerinin devamında Osmaniye'yi hep birinciliğe yakıştırdığını belirten Vali Yılmaz, bunu pek çok alanda gördüklerini de belirterek, "İnşallah bundan sonra da her alanda en güzel başarıları elde edeceğiz."dedi. Vali Yılmaz, konuşmasının ardından kursiyerlere diplomalarını vererek, tebrik etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK'ın yayınlamış olduğu kutlama mesajında;"Müdürlüğümüz olarak Hayat Boyu Öğrenme Kurumlarımızın tamamında,  7'den 70'e her vatandaşımızın eğitime ulaştığı zeminleri oluşturma gayretini sürdürmekteyiz. Milli Eğitim Bakanlığımızın "Her zaman, her yerde, herkes için eğitim!" felsefesini yaygınlaştırma çabamız da devam etmektedir.

Bu vesile ile Hayat Boyu Öğrenme kapsamında, 1-7 Haziran Hayat Boyu Öğrenme Haftasını kutluyor, sürece katkı sunan tüm kurum yöneticilerimize,  öğretmenlerimize ve usta öğreticilerimize teşekkür ediyorum."dedi.

Programın devamında Vali Dr. Erdinç Yılmaz Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin eserlerinin yer aldığı serginin açılışını yaptı. Daha sonra protokol mensupları ile birlikte sergiyi gezerek, sergilenen eserler hakkında bilgi alan  Vali Dr. Erdinç Yılmaz, "Kursiyerlerimizi başarılı çalışmaları nedeniyle kutluyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi. 


02-06-2022 02-06-2022
02-06-2022 02-06-2022
02-06-2022 02-06-2022
02-06-2022 02-06-2022


Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.