OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kod80 Osmaniye Robot Yarışması Açılışı Gerçekleştirildi

Kod80 Osmaniye Robot Yarışması Açılışı Gerçekleştirildi

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 6-10 Mayıs arasında düzenlenecek Kod80 Osmaniye Robot Yarışması, açılış programıyla başladı. Programa Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Prof. Dr. Turgay Uzun,  İl Genel Meclisi Başkan Vekili Enver Bozdoğan, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yusuf Çebi, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

        Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürlüğü TÜBİTAK Temsilcisi ve Proje Koordinatörü Nail Dayanç yaptı. Proje hakkında bilgi veren Dayanç, "İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, Türkiye'de, sadece birkaç ilde yapılabilen bu çaptaki bir robot yarışmasını, kadim şehrimiz Osmaniye'de sizlerle buluşturuyoruz. Robotik ve kodlama alanında hem öğrencilerimizin hem de öğretmenlerimizin gelişimine katkı sunuyoruz. Buradan kazanacağımız tecrübelerimizle MEB Robot, TÜBİTAK ve TEKNOFEST gibi yarışmalara daha etkin ve yetkin projelerle katılım sağlama fırsatı yakalamış olacağız. Buradaki robotların parçaları ve kodlamalarının büyük bir kısmı öğrenci ve danışman öğretmenlerimiz tarafından imal edilmiş ve yazılmıştır."dedi.

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak ise, "Geleceğin kaderinin teknik ve teknolojik üstünlüğe sahip milletler tarafından belirleneceği fikri artık birçok kesim tarafından kabul gören bir gerçektir. Çağımızda teknolojik gelişmeler, son derece hızlı bir şekilde ilerlemekte ve robotlar artık hayatımızın her alanında önemli bir rol oynamaktadır. Bununla birlikte, yapay zekâ gibi ileri teknolojilerin önemi de giderek artmaktadır. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, gençlerimizin bilim ve teknolojiye olan ilgilerini artırmak ve onları bu alanda desteklemek adına daha nice etkinlikler düzenlemeyi ve onların başarılarına tanıklık etmeyi dört gözle bekliyor, yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. "dedi.

Programda konuşan Vali Dr. Erdinç Yılmaz ise yaptığı konuşmada, "Öncelikle her alanda büyük başarılar gösteren Osmaniye'mizin geleceği sevgili çocuklarımızı, öğrencilerimizi yürekten kutluyorum. Teknoloji her alanda çok hızlı bir şekilde gelişmeye devam ediyor. Eğer bizler bu hızlı teknolojiye uyum sağlamazsak, gelişen teknolojiyi takip edemezsek çok gerilerde kalırız, her zaman her alanda kaybederiz. Robot da günümüzde, hayatımızın her alanında o kadar hızlı bir şekilde yayılan bir teknolojiye sahip. Günümüzün en önemli, en hızlı gelişen bu teknolojisini yakından takip etmek, hatta öncü olabilmek bizi millet olarak ileride daha ilerilere taşıyacaktır. Sizlerde bu anlayışın, bu kabiliyetin, bu ruhun var olduğuna yürekten inanıyorum. Böyle anlamlı, geleceğimiz açısından çok kıymetli bu çalışmayı yapan başta İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Üniversitemiz ve emeği geçen bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Burada bu yarışmayı gerçekleştirecek kıymetli öğrencilerimize başarılar diliyorum, tebrik ediyorum. Kod80 Osmaniye Robot Yarışmasının Osmaniye'mize hayırlı olmasını diliyorum."dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve protokol mensupları yarışların yapılacağı parkurları ziyaret ederek, öğrencilerle sohbet etti.

07-05-202407-05-202407-05-202407-05-2024

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.