OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Aydın ALBAK'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

Müdürümüz Aydın ALBAK'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

      Milli Mücadele meşalesinin yakılışının 105. Yıl dönümünde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı hep birlikte kutlamanın heyecanı, coşkusu ve mutluluğu içerisindeyiz.

      Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak Milli Mücadeleyi başlattığı 19 Mayıs 1919 tarihi, ezelden beridir hür yaşayan aziz milletimizin hür yaşama arzusuyla esareti asla kabul etmeyeceğini tüm dünyaya ilan ettiği gündür.

      Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı bu kutlu tarih, sadece vatanımızda değil, işgal ve tehdit altındaki tüm coğrafyalarda emperyalizme karşı mücadelede umut ışığı olmuştur. Tarihimizin dönüm noktalarından olan bu önemli günün Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anmak için bir vesile olması ve gençlerimiz için "bayram günü" kabul edilmesi de bu noktada büyük bir anlam ifade etmektedir.

      Sevgili Gençler,

      Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK '' Cesaretimizi kuvvetlendiren ve devam ettiren sizsiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık meziyetinin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli örneği olacaksınız '' sözleriyle Türk gençliğine olan güvenini ifade ederek vatanımızı siz gençlere emanet etmiştir. 

      Vatanımız uğruna canlarını feda eden ecdadımızın bıraktığı bu değerli emaneti korumak ve gelecek nesillere en iyi şekilde bırakmak en önemli vazifenizdir. Milli ve manevi değerlerimizin ışığında ülkemizi yeni ufuklara taşıyacak olan sizlersiniz. Güzel vatanımızın istikbali hiç şüphesiz ki sizlerin elindedir. 

      Muhasır medeniyetler seviyesinin de üzerine çıkmayı amaçladığımız Türkiye Yüzyılında, geleceğimizin teminatı gençlerimizin en iyi şekilde yetişmesi ve çağın gerekleri doğrultusunda nitelikli bir eğitim alması da bizim en önemli amacımızdır. Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü ailesi olarak gençliğe olan güvenimiz ve inancımız tamdır. 

      Bu duygu ve düşüncelerle bağımsızlık meşalesinin Anadolu'yu aydınlattığı 19 Mayıs'ı gençlere armağan eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, kahraman silah arkadaşlarını ve vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.

Aydın ALBAK

İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.