OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK: Bilgiyi sadece sunan ve soran bir anlayıştan bilgiyi yorumlayan ve üreten bir çağa evrilmemiz gerekiyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK ve beraberinde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erbay TAN, Kadirli Halk Eğitim Merkezinde Okul Müdürleri ile düzenlenen "Halk Eğitimle Hayatı Öğreniyorum" temalı programa katıldı.
İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK: Bilgiyi sadece sunan ve soran bir anlayıştan bilgiyi yorumlayan ve üreten bir çağa evrilmemiz gerekiyor.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program, Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas TAPSIZ'ın teşekkür konuşmasıyla başladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK, Kadirli İlçesinde gerçekleştirdiği ziyaretlerden duyduğu memnuniyetlerini ifade ederek konuşmalarını gerçekleştirdi.

"Öğrencilerimizi temel becerilerle donatmamız gerekmektedir."

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK"Biz bu dünyaya çocuklarımızı hazırlamak zorundayız. Klasik bilgi aktarma yöntemiyle çocuklarımızı maalesef geleceğe hazırlayamayız. Beceri temelli eğitim işte bu noktada bizlere yol göstermektedir. Bilgiyi sunan ve bilgiyi sadece soran bir anlayıştan bilgiyi yorumlayan ve bilgiyi üreten bir çağa evrilmemiz gerekiyor. Bu da klasiğin ötesine geçerek olacaktır. Bu noktada okul yönetimi ve öğretmen ile velilerin işbirliği içerisinde bu sorumluluğun üstesinden geleceği inancındayım."dedi.

Okul Müdürlerinin talep ve görüşlerini de dinleyen İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK, Okul Müdürlerine ;gerçekleştirilen bu verimli toplantı için teşekkürlerini iletti.

13-02-2020 13-02-2020
13-02-2020 13-02-2020

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.