OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK: "Öğrencilerimize salt bilgi transferinden öteye, düşünme, hissetme ve yapma güdümünü kazandırmalıyız."

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK:

2020-2021 Eğitim öğretim yılı sene sonu Eğitim Bölgesi Müdürler Kurulu toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK Başkanlığında Osmaniye Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.

Toplantıda 1.dönem ve 2.dönem kurul kararları değerlendirilirken, "Telafide Ben de Varım" etkinlik ve faaliyetleri,İl ve ilçe zümrelerine ilişkin değerlendirmeler üzerinde duruldu. İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK;" Öğrencilerimize salt bilgi transferinden öteye, düşünme, hissetme ve yapma güdümünü kazandırmalıyız. Yüksek öğretime geçiş aşamasında bu gelişimi yakalayabilmenin yolu buradan geçiyor. 21.yüzyıl ölçme ve değerlendirme sistemindeki bu yaklaşımı, öğrencilerimizin akademik çıktılarına göre değerlendirerek yakalayabiliriz. Ayrıca eleştirel düşünce, akıl yürütme ve bilgi içeriklerini özümseme noktasında ise çaba sarf etmeliyiz. "dedi.

Toplantı dilek ve temenniler ile son erdi.

29-06-2021 29-06-2021
   


Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.