OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK: "Sosyoekonomik gelişmenin en önemli unsurunu, toplumların ve işgücünün eğitim düzeyi oluşturmaktadır."

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK:

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı arasında imzalanan protokol çerçevesinde,  2 gün süren Mesleki ve Eğitim Çalıştayı'nın "Sonuç Bildiri Sunusu" Vali Ömer Faruk COŞKUN Başkanlığında Osmaniye Valiliği Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Ali Gizlice, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Bolat, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Balkaya, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Onur Yıldız, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

2023 Eğitim Vizyonu hedefleri  arasında yer alan ve 66 kurumun katılım sağladığı Mesleki Teknik Eğitim Çalıştayı'nın Sonuç Bildirisinde İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK; Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu Belgesinde Mesleki Eğitime ayrıca önem verilmiş, bu konuda hedefler somut olarak belirlenmiştir. Biz de Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda planlamalarımızı yaparak, mesleki eğitim alanında birçok iyileştirmeler yaptık. Bu mesele ne sadece Bakanlığın, ne sadece özel sektörün ne de diğer kurum ve kuruluşların meselesidir. Bu hepimiz için stratejik değeri olan bir meseledir ve çözümü de hepimizin gayreti ile olacaktır.Bu bağlamda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."dedi.Vali Ömer Faruk COŞKUN ise "Okul,kurum ve sektör işbirliği içerisinde katılımcı bir anlayışla, mesleki eğitim koordinasyon çalışmaları ve beşeri sermayenin iyileştirilmesine yönelik faaliyetler gerçekleştirilmiştir.Mesleki Eğitimin sorunlarının ve çözüm önerilerinin paylaşıldığı bu çalıştayda ilimizin ve ülkemizin istihdamına ve üretimine katkı sağlamasını diliyorum.Çalışmalarda emeği geçen Milli Eğitim Müdürlüğü,DOĞAKA ve Korkut Ata Üniversitesine ve bütün katılımcılara teşekkür ediyorum."dedi.

Fiziki durum çalışması, okul-sanayi işbirliği çalışması, öğretmen yetiştirme ve öğrenci durumu çalışması, program ve okul eğitimi konulu çalışma ve değerlendirilmesinden çıkan sonuçlara ilişkin bildiri sunusu ise Korkut Ata Üniversitesi Öğretim Üyesi Bahçe Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç.Dr.Bülent YANIKTEPE tarafından gerçekleştirildi.

22-01-2020 22-01-2020
22-01-2020 22-01-2020
22-01-2020 22-01-2020
   

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.