OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK'ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK'ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 81. yıl dönümünde aziz hatırasını milletçe rahmet ve şükran duygularıyla yâd ediyoruz.

 

O, Türk Milleti'nin içinde bulunduğu karanlık bir dönemde tarih sahnesine çıkıp, işgal edilen Anadolu ve esaret altına alınmak istenen Türk Milleti'nin kurtarıcısı olmuştur.Atatürk, bütün yaşamı boyunca yenilgi tanımayan büyük bir komutandır. Osmanlı Devletinin son yıllarından Kurtuluş Savaşı'nın sonuna kadar birçok cephede çarpışmış, harp tarihine geçen büyük savaşlar yönetmiş, üstün askerî dehası, yüksek komutanlık becerisi ve çok sevdiği halkından aldığı güçle, bütün bu savaşlardan zaferle çıkmayı başarmıştır.

 

Atatürk; yaşamını milletine adayan eşsiz bir lider, dâhi bir asker, mümtaz bir devlet adamı ve büyük bir lider olmanın yanında, birçok bakımdan tarihe damgasını vurmuş fikir adamıdır. Onun savunduğu fikirler ve milleti için verdiği mücadele, ülkemizle sınırlı kalmamış; zihinlerde meydana getirdiği aydınlanma ve yüreklerde yaktığı özgürlük ateşiyle, bağımsızlık mücadelesi veren milletlere örnek teşkil etmiştir. 


           Milletimizin çağdaş dünyada saygın bir yer edinebilmesi için  "Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." dediği Cumhuriyeti, "Hayatta en hakiki yol gösterici, bilimdir, fendir"  sözünün rehberliğinde, daha ileri seviyelere ulaştırma çabalarımızartarak devam edecektir.

           Rahmet, minnet ve özlemle?

 

Aydın ALBAK

OSMANİYEİL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

 

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.