OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ AYDIN ALBAK'IN 2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİ YIL SONU MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ AYDIN ALBAK'IN 2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİ YIL SONU MESAJI

Sevgili Öğrenciler, Değerli Öğretmenler ve Kıymetli Veliler;

 

Bugün bir eğitim öğretim yılını daha tamamlayarak gelecek hayallerine ve hedeflerine bir adım daha yaklaşan evlatlarımızın karne günü. Tüm öğrencilerimizin heyecanını gönülden paylaşıyorum.

Ülkemiz, bu dönemde hepimizi derinden etkileyen çok büyük bir deprem felaketiyle karşı karşıya kalmıştır. Bizler, geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz sevgili öğrencilerimizin eğitimden uzak kalmamaları için elimizden geldiğince hızlı bir şekilde hareket ederek eğitim faaliyetlerine 13 Mart'ta 186 okulumuzu hızlıca onararak yeniden başladık. 

Sevgili Öğrenciler,

Bugün aldığınız karnelerinizin değerlendirme sürecinde bundan sonraki yol haritanızda göz önünde bulundurmanız gereken önemli bir anahtar olduğunu ifade etmek isterim. Varsa eksikliklerinizi tamamlayacağınız bu süreçte, kendinizi analiz etmek için de büyük fırsattır yaz tatilleri. Bu bağlamda bugün okul içi öğrenmeden okul dışı öğrenme sürecine geçtiğiniz tatil süresince dinlenebileceğiniz, eğlenebileceğiniz, aynı zamanda bol bol kitap okuyabileceğiniz akranlarınızla, sevdiklerinizle güzel bir yaz tatili diliyor; hepinizi çok sevdiğimizi bilmenizi istiyorum.

Değerli Meslektaşlarım,

Yarınlarımızın teminatı öğrencilerimiz için gösterdiğiniz üstün gayretten dolayı hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Sizlerle birlikte eğitim ortamlarımızın niteliğini arttırarak her geçen gün daha iyiye ulaşmayı, süregelen projelerimizle gelişim yolculuğumuzu azimle, kararlılıkla ve heyecanla sürdürmeyi hedefliyoruz. Depremle birlikte yaşadığımız zor bir dönemi ardımızda bırakırken yaptığınız tüm güzel çalışmalarınızdan dolayı sizleri kutluyor; sağlıklı, mutlu, huzurlu bir tatil dönemi geçirmenizi diliyorum.

Sevgili veliler,

Sizler çocuklarımızın ilk öğretmenlerisiniz. Evde sağladığınız destek ve rehberlik, onların başarılı birer birey olmalarında büyük önem taşıyor. Ebeveynler olarak gösterdiğiniz ilgi ve desteğiniz, çocuklarımızın motivasyonunu artırıyor ve başarılarına katkı sağlıyor. Birlikte çocuklarımızın gelişimini desteklemek için el ele verdiğimiz sürece, onların geleceğe güvenle ilerlemelerini sağlayacağımıza inanıyorum.

Ayrıca, 17-18 Haziran 2023 tarihlerinde düzenlenecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na girecek olan tüm gençlerimizin YKS hazırlık sürecinde gösterdikleri büyük emek ve sabırlı çalışmalarının neticesini en iyi şekilde alacaklarına gönülden inanıyor, tüm öğrencilerimize üstün başarılar diliyorum.

2023-2024 Eğitim öğretim yılının başlayacağı gün okullarımızda tekrar buluşma temennisiyle...

                                                                                                              Aydın ALBAK

                               İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.