OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

 

Yurdunu, milletini seven, tarihi ve kültürüyle olduğu kadar dünya ile de barışık, çağdaş uygarlık düzeyine erişme isteğiyle dolu; "Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller"yetiştirmek okullarda alınan eğitim ve öğretimle mümkün olabilmektedir. 

Amacımız; çocuklarımızı bilimsel veriler ışığında, milli ve manevi değerler doğrultusunda, özgüveni olan, evrensel değerleri özümsemiş, sorumluluklarının bilincinde, geleceğe güvenle bakabilen ve toplumsal yaşama yön veren bireyler olarak yetiştirebilmektir.

Kaliteli ve çağdaş bir eğitim hizmeti, Ulu Önder Atatürk'ün göstermiş olduğu muasır medeniyetler seviyesine ulaşmamızın yegâne yoludur. Bu nedenle, eğitime yapılan yatırımlar ülkenin geleceğine yapılacak en önemli yatırımlar olarak görülmelidir. 

Saygıdeğer öğretmenim,

İşte bu yüzden, başta Sayın Bakanımız Ziya Hocam olmak üzere,  sizin oturup dinlendiğiniz öğretmenler odasını, giydiğiniz önlüğü, derslerdeki tutumunuzu, mesleki gelişiminizi önemsiyoruz. Sizi önemsiyoruz, çünkü size inanıyoruz. Zira siz, tarih boyunca her gittiği coğrafyaya medeniyet götürmüş bu asil milletin evlatlarını yetiştiriyorsunuz. 

Medeniyetler, tarihteki büyük âlimlerin, öğretmenlerin eseridir. Makedonyalı İskender'i, Büyük İskender yapan hocası felsefeci Aristo'dur. Çin uygarlığı Konfüçyüs'ün omuzlarında yükselir. Kız çocuklarını diri diri gömen insanların kalplerini karıncayı bile incitmeyecek hale getiren o kutlu öğretmen değil midir? Büyük Selçuklu medeniyeti Nizamü'l-mülk medreselerinde pişmedi mi? Akşemseddinolmasaydı Fatih olur muydu acaba? Ya da Selim'i Yavuz yapan Kemalpaşazade olmasın? Kaftandaki çamur. 

Bütün bu örnekler ışığında, bizlere düşen öğretmence düşünüp öğretmence yaşmak; işimizi, arkadaşlarımızı ve öğrencilerimizi öğretmence sevmektir.

Bu kutlu günde, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ü ve görevi başında şehit olan öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Büyük fedakârlıklarla vatana millete hizmet etmiş ve emekli olmuş öğretmenlerimize sağlık ve mutluluklar diliyorum. Bizlere haklarını helâl etsinler. Aramıza yeni katılan genç öğretmen arkadaşlarıma, hoş geldiniz diyor, başarılar diliyorum. 

 

Aydın ALBAK

OSMANİYE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.