OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK´ın Kurban Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK´ın Kurban Bayramı Mesajı

 

 

Bayramlar;çocuğun kişilik inşasında önem arz eden, toplumsal yaşamın dokusunu tanımlamaya çalıştığı, aideyet duygusunun geliştiği önemli günlerdir.Öyleki kişilik inşasında değerler,sosyal öğrenmeyle; yetiştirildiği kültürle çocuklarımıza aktarılır. 

 

Kardeşliğin,dostluğun,dayanışmanın, bir ve beraber olmanın,kültürel değerlerin,saygının ve en önemlisi de sevginin tanımını bu özel günlerde deneyimler ve gözlemler çocuklar.

 

Yine bayramlar, çocuğun gelişmekte olan ruhunda; özel davranılan,kendini özel hissettiği,değer verildiği ve herkes tarafından öne çıkarıldığı zaman dilimleridir. Özellikle bayramlarda, çocuklarımız konuşulan,kendisine değer verilen,birlikte vakit geçiren kimseler ararlar.Bizlere düşen ise bu tattan onları mahrum bırakmamaktır. En az çocuklarımız kadar toplum olarak bütün samimi duyguların,huzur ve kardeşlik ikliminin derinden hissedilmesini gönülden diliyorum.

 

Bu vesile ile vatanımız uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizin kıymetli aileleri ile gazilerimiz başta olmak üzere; öğrencilerimizin, değerli meslektaşlarımın, velilerimizin ve tüm eğitim camiamızın Kurban Bayramını en içten duygularımla kutluyor, sağlık ve esenlikler temenni ediyorum.

Aydın ALBAK

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.