OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK'ın Sene Sonu Karne Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK'ın Sene Sonu Karne Mesajı

 

İnsanı daha iyiye, daha güzele, daha yararlı olana ulaştırma çabasıdır eğitim. Bir yaşam sanatı, ötesinde yaşamın ta kendisidir. Biliyoruz ki geleceğimizin yazgısı günümüz çocuklarının düşünme becerilerinde, akıl, kalp ve çalışma kapasitelerinde gizlidir.

Eğitimin her toplumun mayasındaki kültür ve değerlere göre şekillendiğini, ahlak,bilgi ve deneyimlerle harmanlandığını biliyoruz. Millî, ahlaki, insanı temele alan, herşeyden önce manevi ve kültürel değerlerimizi çocukların yaşantılarında inşa etmelerini sağlamayı bu yaklaşımımızın özü olarak değerlendiriyoruz.

Eğitimin bütün paydaşlarının, içerisinden geçtiğimiz salgın dönemindeki azmini ve fedakarlığını anlatmaya kelimeler yetmez. İlimiz adına eğitime dair bütün çalışmalarımızda destek veren her bir paydaşımıza teşekkürlerimi iletiyorum.

Belirtmekte fayda görüyorum ki "Telafide Ben de Varım" programı doğrultusunda ilimiz genelinde bulunan okul öncesi eğitim, ilköğretim, ortaöğretim ve özel eğitim okullarımızda öğrenim gören öğrenciler, öğrenci velileri ve öğretmenlerimiz için 5 Temmuz - 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında okul, ilçe ve il genelinde faaliyetler gerçekleştirilecektir. Gerçekleştireceğimiz faaliyetler dolayısıyla okullarımızın açık tutulduğunu bilmenizi istiyorum.

Bu vesile ile yönetici arkadaşlarım ile tüm öğretmen arkadaşlarıma emeklerden dolayı teşekkür eder, tüm velilerimize sağlık ve mutluluk dolu günler diler, sevgili öğrencilerimizin de tatillerinin gönüllerince geçmesini dilerim.

2021-2022 eğitim öğretim yılının başlayacağı 6 Eylül 2021 tarihinde okullarımızda yüzyüze eğitimde buluşma temennisiyle.

 

Aydın ALBAK

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.