OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Nedeniyle Mesaj Yayımlamıştır

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Nedeniyle Mesaj Yayımlamıştır

19 Mayıs 1919, Türk Milleti'nin tarihine ve karakterine yakışır bir şekilde, bağımsız yaşama arzusunu gerçekleştirmek üzere Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk' ün çıktığı kutlu yolda atılan ilk adımın tarihidir. 

Değişik coğrafyalarda çok sayıda devlet kurarak, dünya tarihine damga vurmuş, bir millet, son vatanında esaret altına alınmak istenmiş ve Anadolu toprakları emperyalist güçler tarafından işgal edilmiştir. 19 Mayıs 1919 tarihinde Anadolu'ya ayak basan Mustafa Kemal Atatürk, tarihinin en karanlık döneminden geçen, yokluk, yoksulluk ve çaresizlik içerisindeki Türk Milletine umut ışığı olmuştur. Samsun'da yakılan bağımsızlık ateşi bütün Anadolu'yu sararak büyük bir yangına dönüşmüştür.  Bu mücadele Türk Milleti'nin istiklal ve istikbal mücadelesi olmuştur. Kazanılan zaferle bütün dünyaya, Türk Milletinin esaret altına alınamayacağı tekrar gür bir sesle haykırılmış ve bu büyük zafer Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurulmasıyla taçlandırılmıştır. 

Toplumları ayakta tutan en büyük gücün gençlik olduğunu iyi bilen Ulu Önder, geleceğimizin teminatı olan gençlere 19 Mayıs'ı bayram olarak armağan etmiştir. Cumhuriyetimizin sarsılmaz emanetçileri gençlerimizin, akıl ile vicdanı, geçmiş ile geleceği yoğurarak kendilerine bırakılan emaneti emin adımlarla ileriye taşıyacaklarına inancımız tamdır. 

Milli Mücadelemizin 100. Yılında Türkiye Cumhuriyetini bizlere hediye eden Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, ebediyete irtihal etmiş kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor,geleceğimizin teminatı Türk Gençliğinin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum. 

 

 

                        Aydın ALBAK

                     Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.