OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK İkinci Yarıyıl Başlaması Nedeniyle Mesaj Yayımlamıştır

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK İkinci Yarıyıl Başlaması Nedeniyle Mesaj Yayımlamıştır

        Bugün 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının ikinci dönemine büyük bir heyecanla başlıyoruz. 2023 Eğitim Vizyonunun hedefleri doğrultusunda ülkemize en iyi hizmeti sunmak için hazırız. Ulu Önder Atatürk’ün de dediği gibi;

 

       "En mühim, en esaslı nokta eğitim meselesidir ve büyük işler, önemli girişimler, ancak ortak çalışma ile sağlanır. En önemli görevimiz olan Milli Eğitim’ de mutlaka başarılı olmak zorundayız. Ancak bu şekilde bir ulus aydınlığa kavuşabilir.” 

     

       Sevgili Öğrenciler, Eğitim-öğretim hayatınız boyunca edineceğiniz bütün kazanımlara ve becerilere, okul için değil hayat için öğreniriz felsefesiyle yaklaştığınız zaman bilim temelli hayat problemlerinizi de kolayca çözüme ulaştıracağınıza inanıyorum. Öğretmenlerinizin sizler için açtığı yollarda yürüyün ve bizlerin sizlere güvendiği gibi kendinize güvenin. Çünkü sizler geleceğin liderleri, öncüleri ve uygulayıcıları olacaksınız. 

 

       Değerli Öğretmen arkadaşlarım, 2023 Eğitim Vizyonu’nun temel amacı; çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmektir. Bu süreçte sizler yükselen eğitimin omuzları olacaksınız. Her zaman olduğu gibi öğrencilerimize en iyiyi ve en güzeli öğretmeye devam edeceksiniz. En çok seven öğretmen olup kapıları açarken, yavrularımıza canı gönülden hoş geldiniz diyeceğinizden hiç şüphem yok. 

 

       Sayın Veliler, çocuğunuzun başarısı için elbette sizlere de önemli görevler düşmektedir. 

Büyüyen beden ve zihinlerini desteklemek için yeteri kadar uyumasına özen gösterin, Derslerinde aktif olmaları için çocuğunuzun her sabah kahvaltı yapmasını sağlayın, Onlara iyi bir rol model olun, Çocuğun öğretmeniyle işbirliği yapın ama öğretmenimizin işini yapmasına asla engel olmayın ve gönül rahatlığıyla öğretmenlerimizin şefkatli ellerine onları teslim edin.

 

      Bu vesileyle 2018- 2019 Eğitim Öğretim yılının ikinci döneminin hayırlı ve verimli geçmesini diliyorum.

                                                                                     

             AYDIN ALBAK 

                                                                                         

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.