OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK' ın "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK' ın

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK' ın "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" Kutlama Mesajı

 

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna giden yolda ilk adımı oluşturan ve Milletimizin kaderini değiştiren 19 Mayıs 1919' un, 104. yıl dönümünü milletçe, hep birlikte kutlamanın sevincini yaşıyoruz.

Sevgili gençler;

Bugün milli mücadelemizi başlatan ilk ve büyük adımın yıl dönümüdür. 19 Mayıs, Türk Milletinin sönmeyen ve hiç sönmeyecek bağımsızlık meşalesidir. Bu meşale, milletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma mücadelemizde yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir.

Gençlerimizin geleceğe emin adımlarla ilerlemeleri, ailesine ve ülkesine yararlı bireyler olarak yetişmeleri en büyük temennimizdir. Türk Milleti'nin tüm bireyleri, bu konuda gençlerimize güvenerek, geleceğe umutla bakmaktadır. Ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak, ülkemizi parlak yarınlara taşıyacak olan gençlerimizin, 19 Mayıs ruhuna sahip çıkarak ecdadımızın emaneti olan bu vatanı daima koruyacaklarına, manevi değerlerimize en iyi şekilde sahip çıkacaklarına inanıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK '' Cesaretimizi kuvvetlendiren ve devam ettiren sizsiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık meziyetinin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli örneği olacaksınız '' sözleriyle Türk gençliğine olan güvenini ifade etmiştir. Hiç kuşkusuz ki geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz, içinde taşıdıkları sevgi ve heyecanla ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayacak, daha güçlü bir devlet ve toplum olma yolunda ilerlerken  geleceğimizi inşa edecektir. Gençliğe olan güvenimiz ve inancımız tamdır. 

Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere bu cennet vatan uğruna canını feda etmiş bütün aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Türkiye Cumhuriyetinin ve Yüce Milletimizin umudu ve güvencesi sevgili gençler; 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nınız kutlu olsun.

Aydın ALBAK

İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.