OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK' ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK' ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

 

30 Ağustos, Türk Milletinin şanlı tarihine ve karakterine yakışır şekilde verdiği istiklal ve istikbal mücadelesinin zaferle sonuçlandığı tarihtir. Yedi düvele karşı kazanılan bu büyük zaferin mimarı elbette ''Bağımsızlık benim karakterimdir.'' diyen Mustafa Kemal Atatürk'ün askeri dehası ve Büyük Türk Milletidir.

Mondros Ateşkes Antlaşması ile işgal edilen Anadolu topraklarını düşmandan temizlemek için Samsun'da yakılan bağımsızlık ateşi, Türk Milletinin desteği ile büyük bir yangına dönüşmüştür. Orduları dağıtılmış, silahları toplatılmış, savaşmaktan ve fakirlikten bitap düşmüş Türk halkı, içindeki vatan sevgisini ispatlarcasına kadınıyla erkeğiyle bu kutlu mücadelede yerini almış ve kanını, canını seve seve bu topraklar için vermiştir.

26 Ağustos sabahı başlayan Büyük Taarruz ve arkasından verilen Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile Kurtuluş Savaşımız 30 Ağustos 1922'de zaferle sonuçlanmıştır. Kurtuluş Savaşı'nın kesin bir zaferle sonuçlanmasıyla sadece Türk Milletinin bağımsız  yaşama azmi bütün dünyaya kabul ettirilmekle kalınmamış; yurdumuzu saran bir istila ve zulüm ordusu ezilmiş, düşman başkomutanı teslim bayrağını çekmek zorunda kalmıştır.

Bu büyük zaferi ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini bizlere armağan eden başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hatıraları önünde saygı ile eğiliyorum. Ruhları şad olsun. 

Türk Milletinin ve Kahraman Ordumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

 

                                                                                                                                                                                                          Aydın ALBAK

                                                                                                                                                                                           OSMANİYE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

 

                                                                                                                                                                       

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.