OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK' ın Yarıyıl Tatili Karne Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK' ın Yarıyıl Tatili Karne Mesajı

 

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılının ilk dönemini bitirmiş bulunmaktayız. Bu dönemde okullarımızda tamamıyla yüz yüze eğitim öğretim faaliyetlerini gerçekleştirmeyi çok istememize rağmen, salgın sebebiyle sağlığımız için uzaktan eğitim ile birleştirerek süreci tamamladık. İkinci döneme yüz yüze eğitimi doya doya yaşayacağımız sağlıklı ve güzel günlerin geleceğini umut ederek sizlere sesleniyorum.

Sevgili öğrencilerim,

Bir dönem boyunca yeri geldi çok yoruldunuz, yeri geldi yaratıcılığınız zirvelere ulaştı. Şimdiyse bu çabalarınızın karşılığı olarak karnelerinizi aldınız. Sizler ülkemizin teminatı olarak bizler için çok kıymetlisiniz. Bu tatil süresince kendinize çok iyi bakın, bol bol dinlenin. Bir dönem boyunca ekranlar karşısında olmanın gereği dijital yorgunluğunuzu gidermek adına bu iki hafta süresince dijital diyete girmenizi tavsiye ediyorum. 

Kıymetli velilerim,

Sağlıklı ebeveynler sağlıklı çocuklar yetiştirir. Tatil süresince pozitif psikoloji ile donanıp, çocuklarınızla her güne dair rutinler oluşturun. Onları somut olmayan kültürel miraslarımızla buluşturan muhabbet odalarında ağırlayın, hallerini sorarak gönüllerinizce sohbet edin. Okuma ve Anadolu masallarını anlatma saatleri ayarlayıp, geleneksel çocuk oyunlarımızla buluşturun yavrularınızı. 

Değerli öğretmenlerimiz ve yönetici meslektaşlarım;

Eğitim neferi olarak canla başla çalışıp öğrencileriniz için gecenizi gündüzünüze kattınız. Uzaktan eğitime katılmaya imkânı olmayan öğrencilerinize uzanan bir el, ailelerine ise sıcacık bir dokunuş oldunuz. Bazen bir tatlı muhabbetle öğretmenler odasında çay içmeyi özlediniz, bazen de okul bahçelerinde koşup birbirlerine sarılarak oynayan öğrencilerinizi izlemeyi hayal ederken buldunuz kendinizi. Mesleki gelişiminiz için de durmadan yolda devam ettiniz. Bütün bu gayretleriniz için her birinizin emeğine sağlık diyorum.

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü olarak bütün yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimize sağlık, huzur ve mutluluk dolu bir tatil diliyorum.

 

                                                                                

      Aydın ALBAK

        İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.