OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK'ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK'ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı

Bütün hayatını milletine adayan büyük bir devlet adamı, eşsiz bir komutan...Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 83.yılındayız. Aziz ruhu şad olsun.

    Atatürk, Osmanlı Devletinin son yıllarından Kurtuluş Savaşı'nın sonuna kadar birçok cephede çarpışmış, harp tarihine geçen büyük savaşlar yönetmiş, üstün askerî dehası, yüksek komutanlık becerisi ve çok sevdiği halkından aldığı güçle, bütün bu savaşlardan zaferle çıkmayı başarmıştır. Manevi mirasının bilim ve akıl olduğunu ifade ederken, bunu yaptığı bütün yeniliklere yansıtmıştı.O, yaşamını milletine adayan gerektiğinde askerlerine taarruzu değil ölmeyi emreden eşsiz bir lider, dâhi bir asker, mümtaz bir devlet adamıdır. Savunduğu fikirleri ve milleti için verdiği mücadele, ülkemizle sınırlı kalmamıştır. Zihinlerde meydana getirdiği aydınlanma ve yüreklerde yaktığı özgürlük ateşiyle, bağımsızlık mücadelesi veren milletlere örnek teşkil etmiştir. 

Milletimizin çağdaş dünyada saygın bir yer edinebilmesi için  "Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." dediği Cumhuriyeti, "Hayatta en hakiki yol gösterici, bilimdir, fendir"  sözünün rehberliğinde, daha ileri seviyelere ulaştırma çabalarımız artarak devam edecektir.

 

 

           Rahmet, minnet, dua ve sonsuz sevgiyle.

 

 

                                                                                        Aydın ALBAK

                                                                        Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.