OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK'ın 12 Mart İstiklal Marşının Kabulünün Yıldönümü Dolayısıyla Yayınladığı Mesaj

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK'ın 12 Mart İstiklal Marşının Kabulünün Yıldönümü Dolayısıyla Yayınladığı Mesaj

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK'ın 12 Mart İstiklal Marşının Kabulünün yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesaj;

Milletimizin ortaya koyduğu varlık yokluk mücadelesinin ve bağımsızlığımızın sembolü olan İstiklal Marşımızın 12 Mart 1921'de Büyük Millet Meclisinde kabul edilişinin 99. Yılını haklı gurur ve heyecanla kutluyoruz.

Tarihten silinmek istenen bir milletin, hangi değerlere sarılarak istiklal mücadelesini kazandığını anlatan, tarihi belge niteliğindeki İstiklal Marşı, bir milletin bağımsızlık aşkının, imkansızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın, azim ve fedakarlıkla verilen kurtuluş mücadelesinin mısralara dökülmüş en güzel ifadesidir. Aziz milletimizin gönül dünyası, yüce hasletleri, cesaret, kahramanlık ve eşsiz mücadele azmi vatan şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy'un veciz dizeleriyle tarihe not düşülmüş ve ölümsüzleşmiştir. Mehmet Akif Ersoy, ölümsüz eserleri, fikirleri, idealleri, örnek kişiliği ve mütevazı hayatıyla milletimizin gönlünde taht kurmuştur.

İstiklal Marşımızın ruhunu ve onu yazdıran duyguyu doğru anlamak ve yaşamak zorundayız. Bu toprakları vatan yapmak için verdiğimiz mücadeleleri gelecek nesillere aktarmak, dâhili ve harici düşmanlara fırsat vermemek için milli birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmek ve geleceğin güçlü Türkiye'sine ulaşmak için el birliği ile çalışmak, bütün vatan evlatlarının asli görevi olmalıdır.

      Bu vesileyle Mustafa Kemal ATATÜRK ve milli mücadelenin tüm kahramanlarını, Milli Şairimiz Mehmet Akif'i ve tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

''Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın...''

 

Aydın ALBAK

OSMANİYE İL MİLLİ EĞİTİM

MÜDÜRÜ

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.