OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK'ın "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK:"Cumhuriyetimizin sarsılmaz emanetçileri gençlerimizin, akıl ile vicdanı, geçmiş ile geleceği yoğurarak kendilerine bırakılan emaneti emin adımlarla ileriye taşıyacaklarına inancımız tamdır. "
İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK'ın

19 Mayıs 1919, Türk Milleti'nin asil karakterine ve şanlı tarihine yakışır bir şekilde, özgür yaşama arzusunu hayata geçirmek üzere Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk' ün çıktığı kutlu yolda atılan ilk adımın tarihidir. Türk Milletinin onurlu mücadelesinin, en soylu direnişinin başladığı gündür. Ya da milli şairimiz Mehmet Akif'in dediği gibi "kıt'a kapma" mücadelesinin son mertebesi olan Kurtuluş Savaşının başladığı gündür.

Derin tarihi anlamlarla örgülü bu müstesna günün ,  Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması ülkemizin geleceği ve teminatı olan gençlerimizle bütünleşmemiz ve onlarla aynı heyecanı paylaşarak, geleceğe emin adımlarla koşmamızı da sağlamaktadır. 

Değerli Gençler;

Sizlerin vatanına ve milletine yararlı bireyler olarak yetişmeleri en büyük arzumuzdur. Belirtmeliyiz ki Asil Türk Milleti'nin tüm bireyleri, bu konuda siz gençlerimize güvenmeli ve yarınlara umutla bakmalıdır.

Bilginin ön planda olduğu çağımızda güçlü Türkiye'nin inşası yolunda kendinizi daha çok okuyarak, araştırarak ve sorgulayarak  en iyi şekilde Dünya geleceğine hazırlamalısınız. Tüm bunları yaparken sporu da hayatınızın bir parçası haline getirmeyi ihmal etmemelisiniz. Müdürlüğümüz olarak spora özel ilgisi olan her öğrencimizi de bu sebeple destekliyor, yanlarında oluyoruz. Öyle ki son zamanda sportif faaliyetlerimizdeki üstün başarılar bunun en somut örneğidir. Bu gücü sağlayan ise sarsılmaz inanç ve bitmek bilmez enerjinizdir. Sizlerin enerjisi ise Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracak en büyük güçtür.

Cumhuriyetimizin sarsılmaz emanetçileri gençlerimizin, akıl ile vicdanı, geçmiş ile geleceği yoğurarak kendilerine bırakılan emaneti emin adımlarla ileriye taşıyacaklarına inancımız tamdır. 

Bu vesile ile Türkiye Cumhuriyetini bizlere hediye eden Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, ebediyete irtihal etmiş kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, geleceğimizin teminatı Türk Gençliğinin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum. 

 

 

                        Aydın ALBAK

                     Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.