OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYDIN ALBAK'IN 2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYDIN ALBAK'IN 2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

Sevgili Öğrenciler, Değerli Öğretmenler ve Kıymetli Veliler;

 

2021-2022 yılı eğitim öğretim yılına merhaba derken, her zamankinden başka bir heyecan, bir önceki eğitim öğretim yılı başlangıcından farklı bir arzu, daha önceki yıllardan farklı bir hevesle yeni eğitim öğretim yılını karşıladığımızı hissediyorum. Hatırı sayılır bir yüz yüze eğitime verdiğimiz aranın ardından yine, yeniden eğitim yuvalarımızda buluşmanın mutluluğunu tarif etmekte zorlanıyoruz.

 

Osmaniye Eğitim Ailesi olarak, bütün paydaşlarımızla birlikte, yeni eğitim öğretim yılına İlimizde faaliyet gösteren bütün eğitim kurumlarımızı hazırladık. Hepimizin temennisi "önce sağlığımız" temelinde, yüz yüze eğitime ara vermeden süreci devam ettirmek.  Bu noktada her bir öğretmenimizin göstereceği hassasiyet kadar öğrencilerimizin de velilerimizin de hassas davranacağına inancımız tam.

 

Salgın sürecinin çok boyutlu etkileri olduğu kadar eğitimde de psikososyal ölçekte de etkileri elbette olacaktır. Bilinmelidir ki çocuklarımız, kendisinin daima güvende olduğunu hissetmek ister. Güvendeyken de iyi olduğunu hissetmek ister. Bu bağlamda çocuklarımıza kendilerinin güvende ve konforlu hissettiği ortamları oluşturmak adına elimizden gelen gayreti gösterdik ve göstermeye de devam edeceğiz. Onların dönüşüm ve gelişim süreçlerindeki kendilerine yetebilme becerilerini sağlamanın yolu ise buradan geçiyor.

 

Tüm bu duygu ve düşüncelerle , 2021-2022 Eğitim öğretim yılının memleketimize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyor; sağlık, başarı ve huzur içerisinde geçmesini gönülden temenni ediyorum.

 

Aydın ALBAK

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.