OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYDIN ALBAK'IN 2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SENE SONU KARNE MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYDIN ALBAK'IN 2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SENE SONU KARNE MESAJI

Bugün bir eğitim öğretin yılını daha tamamlayarak gelecek hayallerine ve hedeflerine bir adım daha yaklaşan evlatlarımızın karne günü. Tüm öğrencilerimizin heyecanını gönülden paylaşıyorum.

Eğitim; insanı inşa etme sürecidir. Bilgi ve bilimin inşası yine eğitimle mümkün olmaktadır. Geleceğimizi emanet edeceğimiz evlatlarımız bu süreçte erdem, iyi ahlak ve fazilet, insan sevgisi, yardımlaşma, kardeşlik, vatan ve millet sevgisi, tarih bilinci gibi daha birçok değerli meziyetleri bu inşa sürecinde gerçekleştirir. Bilgeliğe doğru giden bu kutlu yolu aydınlatmadaki çabamız ise evlatlarımızın gözlerindeki ışıltı, kalplerindeki heyecanla doğrudan ilişkilidir. Onların heyecanı ile başarı hikayelerimize yenilerini ekliyoruz. 

Her sene sonunda belirttiğimiz üzere, evlatlarımızın bugünki karne notlarının salt başarı ölçüsü olmadığıdır. Onların zayıf ve güçlü yönlerini kısmen yansıtan bir değerlendirme fırsatıdır. Bu noktada onların, gelecek inşası heyecanlarına heyecan katacak, okul dışı öğrenme kültürünü sağlayacak ortamlarda yaşamsal becerilerini kuvvetlendirecek alanlar oluşturmak önemlidir, değerlidir.

Sevgili Öğrenciler;

Bugün aldığınız karnelerinizin değerlendirme sürecinde bundan sonraki yol haritanızda göz önünde bulundurmanız gereken önemli bir anahtar olduğunu ifade etmek isterim. Varsa eksikliklerinizi tamamlayacağınız bu süreçte, kendinizi analiz etmek için de büyük fırsattır yaz tatilleri. Bu bağlamda bugün okul içi öğrenmeden okul dışı öğrenme sürecine geçtiğiniz tatil süresince dinlenebileceğiniz, eğlenebileceğiniz, aynı zamanda bol bol kitap okuyabileceğiniz akranlarınızla, sevdiklerinizle güzel bir yaz tatili diliyor; hepinizi çok sevdiğimizi bilmenizi istiyorum.

Ayrıca, 18 ve 19 Haziran 2022 tarihlerinde düzenlenecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na girecek olan tüm gençlerimizin YKS hazırlık sürecinde gösterdikleri büyük emek ve sabırlı çalışmalarının neticesini en iyi şekilde alacaklarına gönülden inanıyor, tüm öğrencilerimize üstün başarılar diliyorum.

 Bu duygu ve düşüncelerle 2021-2022 eğitim öğretim yılını başarıyla tamamlayan sevgili evlatlarımıza, çok değerli velilerimize, kıymetli öğretmenlerimize ve okul yöneticilerimize huzur içerisinde geçirecekleri güzel bir yaz tatili temenni ediyorum.

Aydın ALBAK

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.