OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYDIN ALBAK'IN 2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYDIN ALBAK'IN 2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

Aziz milletimizin güçlü yarınlarını inşa etme sürecine katkı sunmak adına, Osmaniye Eğitim Ailesi olarak yeni bir eğitim öğretim yılına başlamanın mutluluk,heyecan ve huzuru içinde olduğumuzu belirtmek isterim.

Dün olduğu gibi bugün de Türk Eğitim Sistemimizin çağın gereklerine uygun, milli ve manevi değerlerimizle donanmış yapısı bugün de devletimizin gücüyle milletimizin önünde yeni ufuklar açmaya devam ediyor.

Bu noktada Osmaniyemizin her bir okulundan bugüne kadar gelen başarı ve gurur tablolarına  yenilerini ekleyeceğinizden şüphemiz yok.  

Sevgili Öğrencilerimiz,

Kadim tarihi ile her yıl, her alanda tarihi değişimlerle, büyük atılımlarla fark yaratan ülkemiz; eğitim adına da yankı getirecek çalışmalarını sürdürüyor. Bugün ülke genelinde olduğu gibi İlimizde de tüm okullarımızda, güvenli ve konforlu dersliklerinizde, 2 milyon adeti geçen ders kitabı ve yardımcı kaynaklar dağıtılmıştır.

 

Basılı kaynaklarımızın haricinde dijital alt yapısıyla yine fark yaratan, Bakanlığımızın sayısız kaynakları da parmaklarınızın ucuna kadar getirilmiştir. İlimiz genelinde alt yapısı ve donanımı güçlendirilen okullarımızdan, yeni inşa edilen eğitim kurumlarımıza kadar devletimizin gücünü görüyoruz.

 

Bugün itibariyle 222 okulumuzda güçlendirme çalışması tamamlanırken,

24 derslikli 3 okulumuz da hizmete girmiştir.

Ayrıca 4 yatırımımız ve 12 anaokulu yapım işi de ihale sürecindedir. Bu noktada bizlere düşen ise Baş Öğretmen Atatürk'ün de işaret ettiği gibi  "Çalışmak,çalışmak, çalışmak..."

Kıymetli Öğretmenlerimiz,

Eğitimi,evlatlarımızın her anlamda başarılı kılmanın yanında insanlığa hizmet etmeksuretiyle, evrensel medeniyete katkı sağlamakolarak biliyoruz. Millî, manevi, ahlaki, insanivekültürel kodlarımızı ve değerlerimizi çocukların yaşantılarındainşa etmelerini sağlamayı, eğitimin özüolarak değerlendiriyoruz.

Fedakarca görevinizi sürdrürken bütüncül bakış açısıyla katkı sunduğunuzdan asla şüphemiz yoktur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ''Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir." Ifadesi doğrultusunda, bu cennet vatanın evlatları için özveri ve sabırla yüreğini ortaya koyan siz değerli öğretmenlerimize  teşekkür ediyor, şehit öğretmenlerimizi de rahmetle yadediyorum.

 

 

Tüm bu duygu ve düşüncelerle 2022-2023 eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olmasını gönülden temenni eder, eğitim yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve göz bebeğimiz öğrencilerimize başarılar dilerim.

 

 

 

 

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.