OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYDIN ALBAK'IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYDIN ALBAK'IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Bugün, egemenliğin kayıtsız şartsız millete devredildiği; Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 102. Yılını gururla kutluyoruz.

Milli tarihimizin en önemli dönüm noktalarından 23 Nisan 1920, Türk milletinin varlık- yokluk mücadelesinde,kendi azim ve kararlılığıyla; bin yıllık bir vatanı sahiplenebilmenin en büyük örneklerinden birisidir. Her türlü zorluğun azim ve kararlılıkla aşılabildiğinin en büyük simgesidir. Aydınlık yarınlarımızın mimarı olan evlatlarımıza, bir milletin adeta külleri üzerinden yeniden doğuşunun en asilörneğidir.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gelecek nesillere karşı olan sevgi ve güveninin bir göstergesi;coşkumuzu, sevincimizi dünya çocuklarıyla paylaştığımız; dostluk, kardeşlik ve barış mesajlarını çocuklar aracılığıyla bir kez daha tekrarladığımız özel bir bayramdır.

Aynı sorumluluk ve inançla sevgili çocuklarımıza; bütün ekip arkadaşlarımla, öğretmenlerimiz ve velilerimizle rehberlik etmeye çaba sarf ediyoruz. Gözbebeğimiz çocuklarımıza sorumlu ve duyarlı bütün çabalarında destek vermeyi sorumluluk olarak biliyoruz. Çünkü çocuklarımız bizim esin kaynağımız. Biliyoruz ki "Güçlü Türkiye" inşasıonların çabalarıyla şekillenecektir. Nitekim "Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunu düşünerek, ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz." diyen Mustafa Kemal ATATÜRK, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ne kadar değerli olduklarını bu veciz sözle de belirtmiştir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini, milli mücadelede emeği geçmiş kahramanlarımızı ve bütün şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 102. Yıldönümünü, Milletimizin ve Cumhuriyetimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum.

 

 

 

Aydın ALBAK

OSMANİYE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

 

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.