OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYDIN ALBAK'IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYDIN ALBAK'IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

 

 

23 Nisan'da devletimizin yönetim şeklinde başlayan büyük değişim, 29 Ekim 1923'te Cumhuriyetin ilanı ile taçlanarak Türk Milletinin ufkunu açmıştır. Yeniden dirilişin temellerinin atıldığı bu bayram gününde okulumuza gelerek, çocuklarımızın sevincine, bizlerin sevincine ortak olan herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

23 Nisan, Atamızın ilkeleri önderliğinde çağdaş uygarlıklara doğru bilimin ışığında yürüdüğümüz yolun adıdır.  23 Nisan çocuktur. 23 Nisan, gelecek kaygısı olmayan, umutla yarına uzanan, bilgelikle donatıp yarına hazırladığımız, üstüne titrediğimiz kızımızdır, oğlumuzdur. 23 Nisan bizim için en değerli varlık saydığımız yavrularımızın adıdır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal'in önderliğinde ve onun "Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır." öngörüsüyle bağımsızlık meşalesi tutuşturulmuştur. Bu meşale, 23 Nisan 1920 Cuma günü Ankara'da, Anadolu'nun dört bir yanını aydınlatan bir dirilişin müjdecisidir. İşte o diriliş ruhu, vatan ve millet sevgisi, bayrak sevdası, bağımsızlık tutkusu bir milleti şaha kaldırdı. Bu şahlanışın adı; birlik ve beraberlikti, Milli Mücadeleydi, Ulusal Egemenlikti,  kardeşlikti, barıştı, Türkiye'mizin aydınlık yarınlarıydı.

Türk milletinin gönlünde, bağımsızlığının sarsılmaz ifadesi olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl yurdumuzda ve yurtdışındaki temsilciliklerimizde, bütün kurumlarımızda, okullarımızda ve her yerde çeşitli etkinliklerle kutlanarak millî birliğimizin kenetlenmiş ifadesini temsil etmektedir.

6 Şubat'ta depremle sarsılan ülkemize ve dünyaya, dostluk, kardeşlik, bir ve beraber olma mesajları vererek; yaralarımızı çok hızlı bir şekilde sararak umutla, coşkuyla ve dünya çocuklarıyla birlikte bu güzel bayramı kutlamaktan büyük kıvanç duymaktayız.

103 yıl önce bugün Türk Milletini arkasına alıp Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni açarak Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini atan Mustafa Kemal Atatürk'ü, O'nun yol arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi, 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum.

Türkiye Cumhuriyetinin ve Yüce Milletimizin umudu, neşesi ve güvencesi sevgili çocuklar; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nız  kutlu olsun.                                                                                                                                                                            Aydın ALBAK

                                                                                                                                                                                                                                      OSMANİYE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

 

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.