OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYDIN ALBAK'IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ DOLAYISIYLA YAYINLADIĞI KUTLAMA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYDIN ALBAK'IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ DOLAYISIYLA YAYINLADIĞI KUTLAMA MESAJI

Bilimin, sanatın, aydınlığın, iyiliğin, güzelliğin, kısacası insanı insan yapan tüm değerlerin timsali, kıymetli meslektaşlarım,

Dünyanın en eski ve en onurlu mesleğine sahip olmanın haklı gururunu daha güçlü bir şekilde yaşadığımız günlerden biri olan 24 Kasım Öğretmenler Gününüzü kutlayarak sözlerime başlamak istiyorum.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ''Bir millet eğitim ordusuna sahip olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak eğitim ordusuyla mümkündür."sözüyle eğitimin ve öğretmenin önemini açıkça vurgulamıştır. Türk milletini hedeflenen geleceğe kavuşturacak her mücadelenin içinde yer almayı varlık nedeni sayan sizler, bu ülkenin gurur kaynağısınız. Her kuşağa vatanı sevmeyi, bayrağa saygı duymayı, Türk milletinin birlik ve beraberliğini siz öğrettiniz.   Bugün şehirlerde, kasaba ve köylerde, vatani görevinde, dağlarda ay yıldızlı al bayrağı yüksekte tutanlar sizin eserlerinizdir.

Bu topraklara namert eli değmesin, kurulan tuzaklar bozulsun diye can veren şehitler sizin öğrencileriniz. Allah'ım bu millete zeval verme, birliğimizi koru diye el açıp dua edenler sizin hakkı ezberlettiğiniz dillerdir. Çağ açıp çağ kapatan kutlu fethi gerçekleştiren Fatih de, Türk milletinin karanlık gecesini aydınlatan Mustafa Kemal de, kendi ışığıyla bilim dünyasına adını yazdıran Aziz Sancar da sizin eseriniz.

Şüphesiz ki fedakarca, samimiyetle çalışmalarınız küçümsenemez bir gerçektir. Eğitim ve öğretimin her koşulda ve her şartta yapılabildiğini içinden geçtiğimiz salgın sürecinde, tüm dünya ülkeleri arasında uzaktan eğitimde öncü konuma geçerek gösterdiniz. Bu süreçte maalesef kaybettiğimiz arkadaşlarımız da oldu. Salgın sebebiyle kaybettiğimiz meslektaşlarımız Ahmet DOBUR, Fevzi ERKMEN, Gaye Kılıç KARAMIK, Mehmet KAYA, Mehmet ÜNALDI, Rasim ERTAN ve geçtiğimiz günlerde yine salgından hayatını kaybeden  Bahçe Anadolu Lisesi öğrencimiz Selma GÜLCE'ye rahmet olsun.

            Karşılıksız sevdanızla hizmet üreterek, küçük, büyük, yaşlı, genç, herkesin kalbinde taht kuran sevgili meslektaşlarım,

Sizler önümüzü aydınlatan kutlu meşalelersiniz.

Ülkemizin, aklı hür, vicdanı hür, yüksek ahlak sahibi, millî ve manevi değerlerine sahip çıkan, bilim yolunda ilerleyen nesillere duyduğu ihtiyaç kadar, bu nesillerin de sizlere ihtiyacı olduğunu unutmamak gerekir. Öğretmenlerin kılavuzluğu ile geleceğe miras olarak bırakacağımız müreffeh Türkiye'nin inşası için mimarlığınıza ihtiyacımız var. Millet huzurunun ve vatan bütünlüğünün teminatı olan gelecek nesillere hükmeden, fikir veren, terbiye veren, örnek olabilen sizlersiniz.

Bu duygu ve düşüncelerle sahip oldukları ilmi ve irfanı öğrencilerine aktaran bu mukaddes mesleğin mensubu meslektaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.  Millet Mekteplerinin açıldığı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün eğitim seferberliğine 'Millet Mektepleri Başöğretmeni' unvanıyla katıldığı bu günde, tekrar tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü sevgi, saygı ve muhabbetle kutluyor, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum.

 

Aydın ALBAK

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.