OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK'ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK'ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

      Bugün Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yılını kutlama coşkusunu eğitim camiamızla birleştirmenin gururunu yaşıyoruz. 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlamak, hem eğitim camiamızın değerli mensuplarına duyduğumuz saygıyı ifade etmek hem de Türkiye Cumhuriyeti'nin eğitimde kat ettiği yüzyıllık mesafeye odaklanmak için önemli bir fırsattır.

       Bu özel günde, eğitimin Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan bu yana geçen 100 yılda ne denli büyük bir evrim geçirdiğini ve bu süreçte öğretmenlerimizin üstlendiği kritik rolün farkındayız. Yaşamış olduğumuz Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremi de bizlere gösterdi ki Eğitim Camiamız kendilerine ihtiyaç duyulan en zorlu anlarda üzerlerine düşen görevden kaçınmayacak özverili eğitimcilerle doludur. Böylesine özverili bir camiaya sahip olmak, geleceğe daha umut dolu bir bakış açısıyla ilerlememize vesile olmaktadır.

       Değerli Öğretmenlerimiz; Cumhuriyetimizin 100. Yaşını kutladığımız bu anlamlı günlerde Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Öğretmenler! Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister" sözünden hareketle; yurdunu, milletini seven, tarihi ve kültürüyle olduğu kadar dünya ile de barışık, çağdaş uygarlık düzeyine erişme isteğiyle dolu; "Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller" yetiştirmek okullarda alınan eğitim ve öğretimle mümkün olabilmektedir. 

       Bu kutlu günde, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ü ve şehit olan öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Büyük fedakârlıklarla vatana millete hizmet etmiş ve emekli olmuş öğretmenlerimize sağlık ve mutluluklar diliyorum. Memleketin her köşesinde görevini icra eden öğretmen arkadaşlarıma başarılar diliyorum. 

       Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü canı gönülden kutlarım. 

                                                                                                                                                                                                                                                           Aydın ALBAK                            

İl Milli Eğitim Müdürü                  

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.