OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYDIN ALBAK'IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYDIN ALBAK'IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Millet Mektepleri'nin açılışı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Başöğretmen" ünvanını almasından dolayı , 1981yılından bu yana tüm ülkemizde 24 Kasım, "Öğretmenler Günü" olarak kutlanmaktadır.

Öğretmenlik, insanlık tarihinin en önemli mesleklerinden biridir. Öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir ülkü, amaç ve millete bir hizmet mesleğidir. Bir öğretmenin en önemli özelliği, sevgi dolu yüreği ve çocuklara adanmışlık ruhudur. Bu ruh, asırlardır ilmek ilmek işlenen kutlu bir medeniyetin ürünüdür. Şimdi, şu anda her birimizin naciz bedeninde tecessüm eden de bu ruhtur. Medeniyet tarihimize baktığımızda;

İnsanlığın en kıymetli öğretmeni olan Sevgili Peygamberimiz "İlim Çin'de dahi olsa onu alınız." "İlim öğrenmek, kadın-erkek her Müslümana farzdır." Sözleri öğrenmenin ve öğretmenin değerini ifade etmektedir. 

Mevlana, Yunus Emre, Hacı Bektaş-ı Veli, Hoca Ahmet Yesevi, ve daha niceleri çağlarının büyük öğreticileri, öğretmenleridir. Alpaslan'ı, Fatih'i, Yavuz'u ve Mustafa Kemal'i yetiştiren, Öğretmendir. Sizler, çağ açıp çağ kapayacak Fatih'leri yetiştireceksiniz. Bu nedenle Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Öğretmenler; Yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır!" sözü bizlere yol göstermektedir. 

Saygıdeğer Meslektaşlarım,

Atatürk'ün koyduğu hedefle 20. Yüzyılı siz değerli öğretmenlerimiz inşa ettiniz. 84 milyonluk saygın, gelişmiş, büyük bir Türkiye'nin oluşmasında katkınız çok büyüktür. 21. Yüzyıl Türk'ün yüzyılı olacak, aynı şuur ve ferasetle istikbale yürüyüşümüzün en önemli mimarları sizler olacaksınız.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhuriyetimizin yüzüncü yıldönümünde ortaya koyduğu Türkiye yüzyılı vizyonunda belirttiği gibi, Türkiye yüzyılı, gençlerin yüzyılıdır. Gençlerimizle geleceğin Türkiye'sini, milli ve manevi değerlerimizin çağdaş bilimle buluştuğu bir zemine inşa edeceğiz. 

Bu önemli gün dolayısıyla mesleğe yeni katılan öğretmen arkadaşlarımıza aramıza hoş geldiniz diyor; emekli olan öğretmenlerimize bundan sonraki hayatlarında sağlık ve huzur temenni ediyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehit olup ahirete irtihal eden öğretmenlerimize de Allah'tan rahmet diliyorum."

Bu duygu ve düşüncelerle, yurdumuzun dört bir yanında görevlerini icra etmekte olan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyor, aileleri ve çocuklarıyla birlikte sağlık ve mutluluk dolu bir hayat geçirmelerini temenni ediyorum" .

Saygılarımla...

                      

AYDIN ALBAK

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ 

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.