OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYDIN ALBAK'IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI'NIN 98.YILI KUTLAMA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYDIN ALBAK'IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI'NIN 98.YILI KUTLAMA MESAJI

Bugün Türk Milletinin mayasında var olan bağımsız yaşama arzusunun, beş bin yıllık kadim devlet geleneğinin önemli dönüm noktalarından birisinin; Cumhuriyetimizin ilanının 98. yıl dönümüne erişmenin gurur ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Cumhuriyet; her türlü zorluk ve yokluğa rağmen fedakarlıklar, kahramanlıklar, benzerine az rastlanır irade ve cesaret ile zafere ulaştırdığı Kurtuluş Savaşımızın sonucudur. Bir Cihan imparatorluğundan, önce hasta adam ilan edilip devleti parçalanan ve toprakları paylaşılan Türk Milletinin, küllerinden yeniden doğarak şahlanışıdır Cumhuriyet.

          Türkiye Cumhuriyeti'nin kademe kademe büyüyen milli uyanışın müstesna bir neticesi olarak bildiğimiz, dün olduğu gibi bugün  de yükselen milli birlik ve dayanışma ruhunu yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti, önünde uzanan aydınlık yolda, emin adımlarla ilerlemeye bu duyguyla devam edecek, geçmişinden aldığı güç ile bilimin ışığında çağdaş dünyanın onurlu bir üyesi olmak için verdiği kararlı mücadeleyi sürdürecektir. Zira Türkiye Cumhuriyeti, bağımsızlığına düşkün, onurlu yaşamaktan başka seçeneği asla tanımayan muhterem Milletimizin eseridir. Yüz yıl önceki ruh ve o asil kan damarlarımızda mevcuttur.

Çıktığı bu kutlu yolda bağımsızlık mücadelesini zaferle taçlandırıp bizlere Cumhuriyeti armağan eden Mustafa Kemal Atatürk'ü ve Milli Mücadelenin bütün kahramanlarını, vatan ve bayrak için toprağa düşen aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, manevi hatıralarını hürmetle yad ediyorum.

 

 Büyük Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

 

 

                                                                                  Aydın ALBAK

                                                                       Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.