OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

 26 Ağustos 1071 tarihinde Malazgirt Meydan Muharebesi neticesinde kazanılan zaferle Anadolu'nun Türk yurdu oluşu ve 26 Ağustos 1922 günü başlatılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin, 30 Ağustos'ta büyük zaferle sonuçlandırılışı ile yeni Türk devletinin inşa süreci başlatılmış ve ilelebet payidar kalacak genç Türkiye Cumhuriyeti'nin temeli atılmıştır.

30 Ağustos, sadece bir askeri zafer değil, aynı zamanda milletin varoluş mücadelesini, birlik ve beraberliğini tüm dünyaya gösterdiği bir gündür. Türk Milletinin şanlı tarihine ve karakterine yakışır şekilde verdiği istiklal ve istikbal mücadelesinin zaferle sonuçlandığı tarihtir. Yedi düvele karşı kazanılan bu büyük zaferin mimarı elbette ''Bağımsızlık benim karakterimdir.'' diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün askeri dehası ve Büyük Türk Milletidir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde verilen mücadele ile kazanılan bu büyük zaferi anıyor, milli birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek yarınlara olan inancımızı güçlendiriyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı bu anlamlı gün, aynı zamanda milli değerlerimize sahip çıktığımız, geleceğe umutla baktığımız bir gündür.

Bu vesile ile 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101. yıl dönümünü kutluyor,  bu eşsiz zaferin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını,  kutsal vatan toprağının bütünlüğü ve şanlı bayrağımızın daima dalgalanması için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve saygıyla, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

 

Aydın ALBAK

İl Milli Eğitim Müdürü


Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.