OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK'ın Yarıyıl Tatili Karne Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK'ın Yarıyıl Tatili Karne Mesajı

Sevgili öğrenciler, saygıdeğer veliler ve eğitimin vazgeçilmez unsuru değerli eğitim çalışanlarımız;

 

          Osmaniye İl Millî Eğitim Müdürlüğü eğitim ailesi olarak ilimiz genelinde 453 okulumuzdaki 138.402 öğrencimizle 2023-2024 eğitim öğretim yılının birinci dönemini başarıyla tamamlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

Eğitim; insanı inşa etme sürecidir. Bilgi ve bilimin inşası yine eğitimle mümkün olmaktadır. Geleceğimizi emanet edeceğimiz evlatlarımız bu süreçte erdem, iyi ahlak, insan sevgisi, yardımlaşma, kardeşlik, vatan ve millet sevgisi, tarih bilinci gibi daha birçok değerli meziyetleri bu inşa sürecinde gerçekleştirir. Bilgeliğe doğru giden bu kutlu yolu aydınlatmadaki çabamız ise evlatlarımızın gözlerindeki ışıltı, kalplerindeki heyecanla doğrudan ilişkilidir.

Evlatlarımız her dönem sonunda olduğu gibi bugün de karne heyecanını yaşamaktadırlar.Tüm öğrencilerimizin heyecanını gönülden paylaşmakla beraber her dönem sonunda belirttiğimiz üzere, evlatlarımızın bugünkü karne notları salt başarı ölçüsü değildir. Onların zayıf ve güçlü yönlerini kısmen yansıtan bir değerlendirme fırsatıdır.

 

Sevgili Öğrencilerim,

 

Bir dönem boyunca yeri geldi çok yoruldunuz, yeri geldi yaratıcılığınız zirvelere ulaştı. Şimdiyse bu çabalarınızın karşılığı olarak karnelerinizi aldınız. Karneleriniz sizin şahsiyetinizin, erdemlerinizin veya zekânızın göstergesi değil; sadece dönem boyunca yaptığınız çalışmaların ve sergilediğiniz çabanın neticesi olduğunu unutmayın. Sizler ülkemizin teminatı olarak bizler için çok kıymetlisiniz. Bu tatil süresince kendinize çok iyi bakın, bol bol dinlenin. 

 

Değerli Meslektaşlarım,

 

            Eğitimin; değerleri ve kültürü kuşaklara aktarmak, diğer yandan geleceğin ihtiyaçları doğrultusunda değişimi başlatmak ya da değişimi başlatacak insanları yetiştirmek olduğunu biliyoruz. Eğitim ve öğretim dönemi boyunca güçlü yarınlarımızın teminatı öğrencilerimiz için gösterdiğiniz üstün gayretten ve öğrencilerimizi yarınlara hazırlarken ortaya koyduğunuz özverili çalışmalarınızdan dolayı hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum.

 

Kıymetli Velilerimiz,

 

Eğitim öğretim süreçlerinde, sizler de en az evlatlarımız kadar yoruluyorsunuz. Osmaniye İl Milli Eğitim ailesi olarak bu çabalarınıza yakından şahit oluyoruz. Yarıyıl tatilinde evlatlarınızla vakit geçirerek, gerek sportif gerekse akademik çalışmalarda onlara eşlik ederek, bu süreçleri en verimli şekilde geçireceğinizi umut ediyorum. Dönem içerisinde, eğitimin her aşamasında bizlere emanetiniz olan değerli öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirme gayreti içerisindeyiz. Eğitim süreçlerine siz kıymetli velilerimizin de dâhil olması, bu konuda eğitim iklimine verdiğiniz destek bizleri mutlu ediyor.

 

 

Bu duygu ve düşüncelerle Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü olarak öğretmen, öğrenci ve velilerimize sağlık, huzur ve mutluluk dolu bir tatil diliyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                           Aydın ALBAK             

                                                                                                                                                                                                                                                                 İl Milli Eğitim Müdürü     

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.