OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYDIN ALBAK'IN ZAFER AYI KUTLAMA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYDIN ALBAK'IN ZAFER AYI KUTLAMA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYDIN ALBAK'IN ZAFER AYI KUTLAMA MESAJI


30 Ağustos 1922 yılında Dumlupınar'da, Başkomutan Atatürk'ün liderliğinde zaferle sonuçlanan Büyük Taarruzun yıldönümündeyiz.Asil Türk milletinin vatan aşkının, sarsılmaz azim,inanç ve kudretinin bir eseri olarak ortaya çıkan ve tarihe altın harflerle yazılan zaferler adeta Ağustos ayı ile özdeşleşmiştir.
Sultan Alparslan komutasında Türk Ordusunun kazandığı zaferle şüphesiz Anadolu, Türklerin ikinci Anavatanı olmuştur. Kanuni Sultan Süleymanın emir ve komutasında kazanılan Mohaç Zaferinden Lala Mustafa Paşa tarafından fethedilen Kıbrısın fethine, Sakarya Meydan Muharebesinden Büyük Taaruza... Türk ulusunun onurlu ve kutlu mücadelesinin zaferlerle taçlandığı zamanlardan bazılarıdır.
Hristiyan Batı dünyası  1071'den 1922'ye kadar tam dokuz asır boyunca Haçlı Seferleriyle Türkleri Anadolu'dan atma rüyasıyla yaşamış olsa da Türk ordusunun insanüstü çabalarıyla bertaraf edilmiştir. 26 Ağustos'ta başlayıp 30 Ağustos'ta zaferiyle sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesinin askeri bir başarı olmasının yanında arkasında yatan milletimizin sarsılmaz azmi,sahip olduğu üstün irade,güçlü birlik ve beraberliğidir.
Akabinde Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün  ileri görüşlülüğüyle kurulan Cumhuriyet'le birlikte milletimize çağdaş bir hayatın kapıları aralanmış oldu.Dün de bugün olduğu gibi Cumhuriyet'e sahip olmanın onurunu bir ve beraberce yaşıyoruz.  

Bu duygu ve düşüncelerle Türk Milletinin Zafer Haftasını ve 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum. Başta İstiklal Savaşımızın Başkomutanı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; bu toprakları kutsallaştıran, bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi, İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını ve Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Aydın ALBAK
İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.