OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesinde Düzenlenen Veli Toplantısına Katıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesinde Düzenlenen Veli Toplantısına Katıldı

Düzenlenen toplantıda açılış konuşmasını yapan Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi Müdürü Hilmi YILDIZ,  okul hakkında bilgiler vererek toplantıya katılan İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK´e ve katılımcılara teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK yaptığı konuşmada; “Sevgili veliler dünyada 7 milyar insan var 200’ün üzerinde devlet vardır. Bu devletlerden çağın gereklerini öğrenmiş en üst seviyeye gelmiş topluluklar var. Fakat bunları gerçekleştirememiş daha elektrikle tanışamamış, sağlık, eğitim teknolojik yönden çok geri kalmış topluluklar da var. Hatta dış dünyadan bağımsız yaşayan topluluklar var. Ama diğer taraftan dünyada zirveye ulaşmış uzayla meşgul olun dünyadaki tüm insanları takip etmeye çalışan, teknolojilerle meşgul olan ülkeler var. Biz ise bu bahsi geçen gelişmişliğin ortalarında bulunmaktayız.  Ama geçmişimize bir bakarsak dünya milletleri içerisinde dünyaya yön veren, hükmeden toplulukların en önünde bulunan bir millettik.

Bu yönden teknolojik açıdan büyük hamleler yapmış olsak bile, hala kat etmemiz gereken çok yol bulunmaktadır. Sizlerin ise en büyük önceliğimiz çocuklarınıza iyi bir eğitim alarak, toplumda güzel bir yere getirmek. Allah herkesi faklı yaratmıştır. Herkes her alanda başarılı olamıyor. Herkesin farklı alanlarda kabiliyetleri, yetenekleri ve ilgisi bulunmaktadır. Bizler her alanda becerikli olmalarını onlardan bekleyelim Hepimiz çocuklarımızın tüm derslerde becerikli olmasını istiyoruz. Ama bunu gerçekleştirmek herkes için mümkün olmuyor karnelerin sizlerin ve bizlerin karnesi. Çocukların başarısızlıkları sadece onların değil, cezayı sadece onlara kesmemeliyiz. Cezayı biz önce kendimize kesmeliyiz. Onların hayatta başarılı olmalarını istiyorsak önce onları anlayacağız.  Sonra da kendimizi onlara anlatacağız. Aramızdaki iletişimi düzenlemeden, güven ortamı sağlamadan güzel bir sonuç alamayız. Bu programa katıldığınız için teşekkür ediyorum. Çocuklar sadece sizin değil aynı zamanda bizim bu milletin çocuklarıdır. Onların herhangi bir alanda başarılı olmaları, üretmeleri sadece sizlere değil bu millete, insanlığa hizmet olacaktır.

Bizim tarihimizde ve insanlık tarihinde bayanların elinin değmediği hiçbir şey başarıya uluşmamıştır. Kadınların tutumları çok önemlidir. Yuvayı dişi kuş yapar, komşularla olan münasebetleri anne ayarlar, anne evde çocuklar ile baba arasında denge unsurudur. Ama bizim bayanlarımız olumsuzlukları değil güzellikleri sağlar. Kadınlarını baş tacı etmeyen milletler medeniyet kuramazlar. Çünkü evlat anadan doğar, evladı yetiştiren anadır.

Kıymetli veliler, çocuklarınızı destekleyin, motive edin, paylaşın, konuşun, olumlu yönlerini ortaya çıkartın; eleştirmekten, kıyaslamaktan uzak durun. Her şeye rağmen onlar bizlerin çocukları başarılı da olsa başarısızda olsa, onların her halükarda en son dayanıp güvenecekleri sığınacakları bizleriz.

Bakanlığımızın EBA diye bir eğitim portalı var. İl Mem AR-GE biriminden arkadaşlarımız birazdan size sunum yapacaklar. Bu portalda bütün sınıflara ait ders notları, kaynaklar, videolar, deneyler, testler, belgeseller kısacası öğrencilerimizin okul ders ve sosyal hayatla ilgili ihtiyaç duyacağı her şey mevcut. Tüm öğrencilerimiz ve sizler bundan faydalanabilirsiniz.

İl olarak Osmaniye Türkiye ortalamasının üstündeyiz. Düziçi ilçemizde öğretmen lisesi aracılığıyla bu ülkeye birçok eğitimci kazandırmış, eğitim konusunda değerli bir ilçemiz. Birlik ve beraberlik içinde bu başarıyı artırmalıyız. Sizlerden bir istirhamımız var. Çocuklarımız herkes için değerli ve özeldir. Zaman zaman okulda yaşanmış olan hadiseleri sizlere anlattıklarında peşin hükümlü olmayın, öğretmenleri ve okul idaresini de dinleyelim ve ayrıca çocuğumuzun yanında kesinlikle okulu ve öğretmeni eleştirmeyelim. Bunu yaptığımız anda çocuğun bundan sonraki okul hayatını bitirmiş oluruz. Rahatsız olduğumuz durumları bire bir öğretmenlerle ve okul idaresiyle paylaşalım. Şahsım meslek hayatım boyunca öğrencisinin kötülüğünü isteyen bir tane dahi öğretmen görmedim. Çünkü öğrencimin başarısı aynı zamanda öğretmenlerin de başarısıdır. İmkanlar dahilinde sizlere ve çocuklarınıza hizmet etmek için varız. Allah hepimizin evlatlarının yolunu açık etsin. Camiamızın varsa eksiklikleri uygun bir lisanla bunları bizlerle paylaşın, kapımız sizlere her zaman açıktır. Katılımlarınızdan dolayı sizleri ve ev sahipliğinden dolayı okulumuza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 Yapılan konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz AR-GE birimi görevlileri Mehmet KORKMAZ ve Müslüm YILDIRIM tarafından velilere EBA´nın kullanımı ve içeriklerine yönelik bilgilendirme sunumu yapıldı.

14-03-2016 14-03-2016
14-03-2016 14-03-2016
14-03-2016 14-03-2016
14-03-2016 14-03-2016
14-03-2016 14-03-2016
14-03-2016 14-03-2016

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.