OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK Mehmet Cevlani Önal İlkokulu 2. Dönem Veli Toplantısına Katıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK Mehmet Cevlani Önal İlkokulu 2. Dönem Veli Toplantısına Katıldı

Toprakkale Mehmet Cevlani Önal İlkokulunda düzenlenen 2. dönem veli toplantısına İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK, Toprakkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Durmuş SAĞLAM, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, öğretmen ve öğrenci velileri katıldı.

Düzenlenen toplantıda açılış konuşmasını yapan Toprakkale Mehmet Cevlani Önal  İlkokulu Müdürü Yılmaz GÖK, okul hakkında bilgiler verdi. Velile ve öğrencilere yönelik kitap okuma projesini tanıtarak, öğretmenler tarafından ikinci dönem de yapılan çalışmalar ve öğrenci gelişimine yönelik öğretmen veli paylaşımlarının olacağını söyleyerek toplantıya katılan İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK´e ve katılımcılara teşekkür etti.

İl Mili Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK ise yaptığı konuşmada; Değerli Paydaşlarımız değerli velilerimiz toplantıya göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum. Değerli veliler biz başarının birlikte yakalanacağına inanıyoruz, sizlerin okul çalışmalarına katılması daima bize güç ve kuvvet vermiştir. Okul veli iklimini daha da güçlendirmek benim en önemli çalışma konularım arasındadır. Sayın veliler Okullarımız, yavrularınızın hayatında ailesinden sonra katıldığı ilk toplumsal yerdir, bura sadece başarılması gereken dersler ve sınavlardan ibaret olduğunu düşünmemelisiniz, yavrunuzun okul dönemini en verimli şekilde geçirmesi, ders kazanımlarını yeterli düzeyde almasının yanında, size ve öğretmenlerine önemli görevler düşmektedir.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım hedefiniz öğrenci aynı zamanda öğrencinin ailesi de olmalıdır. Okullarımızda eğitimin niteliğini daha da artırmak için okul, aile, öğretmen, öğrenci ile İletişim ve işbirliği çok önemli bir yer tutmaktadır. Bu çalışmalarınız için sizlere de teşekkür ediyorum.

Değerli velilerimiz;  Eğitimin geleceğe açılan kapısı olan Eğitim Bilişim Ağı, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çevrimiçi bir sosyal eğitim platformudur. Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından tasarlanan sınıf seviyelerine uygun, güvenilir ve incelemeden geçmiş doğru e-içerikleri bulabileceğiniz sosyal bir platformdur. Bu eğitim içeriklerinin sizin yavrularınız tarafından da kullanılmasını teşvik ediniz diyerek,  toplantıya katılımlarından dolayı velilere ve toplantıda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum dedi.

 Yapılan konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi Mehmet KORKMAZ ve Müslüm YILDIRIM tarafından velilere EBA´nın kullanımı ve içeriklerine yönelik bilgilendirme sunumu yapıldı.

 

26-02-2016 26-02-2016
26-02-2016 26-02-2016
26-02-2016 26-02-2016
26-02-2016 26-02-2016

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.