OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın ALBAK’ın 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Yarıyıl Tatili Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın ALBAK’ın 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Yarıyıl Tatili Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

 

2018-2019 Eğitim–Öğretim Yılının birinci dönemini tamamlamış bulunmaktayız. Karnelerinizdeki notlar ne olursa olsun, kendinizi üzmek yerine, kendinizi sorgulayın, başarıya ulaşmak için çare ve tedbirler düşünün. Unutmayın ki başarı zekânızın değil; çalışmalarınızın bir sonucudur.

Eğitime verilen bu iki haftalık ara, eksikliklerinizi gözden geçirmeniz ve bir sonraki eğitim öğretim dönemine hazır girmeniz için bir fırsattır. 

Bu kısa tatilinizi çeşitli sosyal ve eğitsel etkinliklerle eğlenerek en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Hayat kendinizi keşfedebildiğiniz ölçüde gerçekleştirebilme serüvenidir. Keşfe kitapla çıkın mesela… İyi dostlar edinin… Akrabalarınızı ziyaret edin… Bir spor dalıyla mutlaka uğraşın… Bir müzikaleti çalmasını öğrenin. Hayatınızın dolu dolu geçtiğini göreceksiniz.

 

Değerli Meslektaşlarım,

 

Dönem boyunca verdiğiniz emekleri titizlikle gözden geçirecek, hep daha iyisi için; daha iyi bir öğrenci, daha iyi bir birey, daha iyi bir toplum ve daha iyi bir dünya için yeniden başlayacaksınız. Gücün bilgiyle ölçüldüğü bir çağdayız. 21. Yüzyıl Türkiye’si olarak dünyadaki yerimizi almak, değişimlere ortak olmak ve öncülük etmek için sizlerin de kendinizi sürekli yenilemeniz gerekiyor. Yenilik sadece teknolojiyle mümkün değildir. Eğer öğrencinizi çağın ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde donatabiliyorsanız ve onun dünyasına girip onu anlayabiliyor ve buna göre bir eğitim- öğretim yöntemi geliştirebiliyorsanız o zaman yeniliği, çağın ve çocuğun ruhunu yakalamışsınız demektir ki bu da başarıyı kendiliğinden getirecektir. 

 

Kıymetli Veliler,

 

Hayat sadece okuldan ibaret değildir. Bu nedenle çocuklarınızı sadece rakamlarla değerlendirmeyin. Saygı ve sevgini gereğini yerine getiren bir çocuk başarılıdır. İyilik yapıp yardım elini uzatan bir çocuk teşekkürü hak ediyordur. Vatan ve bayrak sevgisi çocuğun en önemli dersi olmalıdır.Merhametli ve adil bir çocuk takdiri zaten almıştır. Bunlar olmadan bütün notları 100 olan bir çocuk için başarıdan söz etmek mümkün değildir. Öyleyse önceliğimiz akademik anlamda hem ahlaki anlamda başarıyı yakalamaktır. Ancak o zaman eğitim adına gerçek bir başarıdan söz edebiliriz. 

Hiçbir başarı tesadüfî değildir. Başarılı öğrencilerin okullarla uyumlu bir şekilde hareket edebilen, kendisini eğitimin bir paydaşı olarak değerlendiren velilerin çocukları olduğunu görüyoruz. Okullarımıza ve öğretmenlerimize güvenerek, inanarak ve ayrıca çocuğumuzu da takip ederek hep beraber başarıya ulaşabiliriz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle eğitimin çok değerli paydaşları olan bütün öğrenci, öğretmen ve velilerimize teşekkür eder, gönüllerince bir tatil dilerim.

 

 

Aydın ALBAK

 İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.