OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Aydın ALBAK, Milli Eğitim Bakanlığı-TOBB-TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniveritesi Arasında Protokol İmzalanması İçin Yapılan Törene Katıldı

İl Müdürümüz Aydın ALBAK, Milli Eğitim Bakanlığı-TOBB-TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniveritesi Arasında Protokol İmzalanması İçin Yapılan Törene Katıldı

İl Müdürümüz Aydın ALBAK, Milli Eğitim Bakanlığı-TOBB-TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniveritesi Arasında Protokol İmzalanması İçin Yapılan Törene Katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) arasında "Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü´nün" imzalanması için tören düzenlendi. Törene Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK ve TOBB Başkanı Rifat HİSARCIKLIOĞLU katıldı.

İmza töreninde konuşan Hisarcıklıoğlu, TOBB ve bakanlık arasında imzalanan protokolle mesleki eğitim ve reel sektörü birbirine entegre ettiklerini, 81 ilde bulunan 81 meslek lisesinin protokol kapsamına alındığını söyledi.

Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk ise TOBB ile yapılan protokolün mutluluk verici olduğunu kaydetti. Bakan Selçuk, 2023 hedefleri doğrultusunda eğitim camiası olarak kendilerine düşen görevi yerine getirmeye çalıştıklarını belirtti. İş dünyasından beklentileri olduğunu dile getiren Ziya SELÇUK, şunları söyledi:

"Artık mazeretimiz kalmadı. Bazı sorunlar, beklentiler vardı; hepsi oldu. Almanya´da meleki ve teknik okulların yüzde 80´i, özel sektörün desteklediği okullardır. Bizde bu oran, yüzde 4 civarında. Bugün bu çalışmaların bir başlangıç olduğunu düşünüyorum. Protokolün yükseköğretim ayağının olması,ne kadar mühim olduğunu gösteriyor. TOBB-ETÜ varlığı, bunun ortaöğretim seviyesinde yansıtılması bakımından önem taşıyor. Bunları sürdürürken mesleki ve teknik eğitimde yeni bir dönem başladığını, bunun sektörle iç içe olduğunu, buna bağlı olarak okullarda üretimin bir öğrenme yöntemi olduğunu rahatlıkla vurgulayabiliriz. Uzun yıllardır hayal edilen bir çalışmanın bugün gerçekleştiriliyor olması beni mutlu etti."

Yapılan konuşmaların ardından iş birliği protokolü imzalandı.

 

26-02-2019 26-02-2019
26-02-2019 26-02-2019
26-02-2019 26-02-2019

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.