OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizden TEKNOFEST 2021 Finaline Kalan 13 Takımımızın Proje Tanıtım Sergisi Yapıldı.

İlimizden TEKNOFEST 2021 Finaline Kalan 13 Takımımızın Proje Tanıtım Sergisi Yapıldı.

21-26 Eylül 2021 tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanında yapılacak olan Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivaline; İnsanlık Yararına Teknoloji, Engelli Dostu, Afet Yönetimi, Sosyal İnovasyon, Akıllı Ulaşım Sistemleri, Tarım Teknolojileri, Sağlıkta Yapay Zekâ, Eğitim Teknolojileri kategorilerinde katılmaya hak kazanan 13 projenin tanıtımı yapıldı. Şehit Veli Demiryürek Bilim ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen programa Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, siyasi parti temsilcileri katıldı.

Bilsem müzik öğretmeni Sibel Çiloğlu ve Bilsem öğrencisi Ömer Aktaş'ın müzik dinletisi ile başlayan programın devamında Teknofest tanıtım filmi ile öğrenci ve öğretmenlerin hazırladığı tanıtım filmi gösterildi.

Programın devamında başarı belgeleri takdim edildi. Teknofest İl Sorumluları Sedat Gündoğan, Hüseyin Selami Kaya ve Öznur Gökşen Dinç ile Danışman öğretmenler Saimbey Ortaokulundan Aykut Şimşek ve İbrahim Karayiğit, Şehit Veli Demiryürek Bilim Sanat Merkezinden Dilek Ak, Sıdıka Kök ve Cuma Ali Kılıç, Yedi Ocak İlkokulundan Olga Sarıtekin ve Hasan Aktaş, Mehmet Eminler İmam Hatip Ortaokulundan Abdulkadir Doğdu ve Bülent Kurt, TOBB Osmaniye Fen Lisesinden Hasan İşbilir ve Zekiye Urul, Adnan Oğuz Anadolu Lisesinden Bülent Ünal ve Ali Koçer, Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesinden Bilge Gündoğan ve Abdurrahim Alpertunga, Mamure Ortaokulundan Ayhan Erkıran ve Kemal Usta, Mithat Paşa İlkokulu Fatma Asker ve Ahmet Sarıtekin, Şehit Binbaşı Adil Karagöz Anadolu Lisesinden Yusuf Boz ve Aylin Loş Başlamışlı, Mimar Sinan İlkokulundan Uğurcan Kaya ve Tezcan Canik, Toprakkale Mehmet Cevlani Önal İlkokulundan Osman Soylu'ya başarı belgeleri Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu ve protokol mensupları tarafından verildi.

Başarı belgelerinin takdiminin ardından, Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve protokol mensupları, Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivaline katılmaya hak kazanan projeleri incelediler. Saimbey Ortaokulu'nun "Durakmatik", Şehit Veli Demiryürek Bilim Sanat Merkezinin "Park Etme" ve "Takım Yıldızları", Yediocak İlkokulunun "Sese Duyarlı Kemer", Mehmet Eminler İmam Hatip Ortaokulunun "Güneş Enerjisi ile Çalışan Akıllı Kamelya Perdesi", TOBB Osmaniye Fen Lisesinin "Sağlıkta Yapay Zekâ", Adnan Oğuz Anadolu Lisesinin "Tarlam Yakınımda", Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesinin "Ters Kapan", Mamure Ortaokulunun "Benim Elektron Mikroskobum", Mithat Paşa İlkokulunun "Evim Güvende", Şehit Binbaşı Adil Karagöz Anadolu Lisesinin "Şahin 96 İnsansız Hava Aracı Yangın Söndürme Mühimmatı", Toprakkale Mehmet Cevlani Önal İlkokulunun "Sesli Işıklı Protez", Mimar Sinan İlkokulunun "Yeni Nesil Tulumbacılardan Orman Muhafızı" İsimli projelerini inceleyen Vali Dr. Erdinç Yılmaz öğrencileri ve danışman öğretmenleri tebrik ederek, başarılar diledi.

08-09-2021 08-09-2021
08-09-2021 08-09-2021
08-09-2021 08-09-2021
08-09-2021  
   

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.