OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Issızca'nın Zeytin Çiçekleri

"Sende insan ve toplum, sende temel ve bina; Ne getirdin, götürdün, bildirdinse âmennâ!..." Necip Fazıl Kısakürek
Issızca'nın Zeytin Çiçekleri

 

 

Sende insan ve toplum, sende temel ve bina;

Ne getirdin, götürdün, bildirdinse âmennâ!...

 

Necip Fazıl Kısakürek

ISSIZCA'nın Zeytin Çiçekleri

Peygamber mesleği olarak bilinen öğretmenliğin temelindeki adanmışlık ve sevgi, insanlığın dosdoğru inşaasında yer alan önemli kavramlardandır. Her daim alışveriş yaptığımız bir pazar olan bu Dünya hayatında eğitim için gösterdiğimiz gayretler birer veriş olurken her bir öğrencinin gözbebeğindeki ışıltılar ise bizlerin en güzel alışıdır. Zamanla ve mekanla sınırlandırmadığımız bu alışveriş pazarında günleri saymadan; saymaya değer günler yaşamayı hedefleyen öğrenciler yetiştirme sorumlulukları edinen gönül inşaatçısı öğretmenlerimizle yolu ilerlemeye devam ediyoruz.

 

Öğrencilerinde ki öğrenme merakını diri tutma hedefiyle akademik başarılarına katkı sağlamada mentorluk yapan Issızca Ortaokulu Türkçe Öğretmeni İbrahim ALICI öğrencileriyle birlikte İl Müdürümüz Aydın Albak'ı ziyaret etti. Bursluluk sınavını kazan öğrencilerini motive etmek için tüm gayreti gösterdiklerini ve sadece okulda aldıkları eğitimle aynı sınıftan beş öğrencilerinin bursluluk sınavını kazandıklarını belirtti. Öğrenci-öğretmen ilişkisindeki güzel örneklerden biri olan İbrahim öğretmene; akran öğrenmesindeki işbirlik, istikrarlı ve dikkatli bir çalışmayla hedefe ulaşmanın mümkün olacağının örneği olan öğrencilerimiz Rıza, Emirhan, Mehmet ve Burak Kaan' a teşekkür ederiz.

 

22-08-2019 22-08-2019
22-08-2019 22-08-2019

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.