OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Koronavirüs Salgınına Karşı Okullarımızla Birlikte Yoğun Bir Şekilde Çalışıyoruz."

Koronavirüs salgınına karşı kurumlarımızla birlikte "Maske,Siperlik, El ve Yüzey Dezenfektan Üretimine yoğun bir şekilde devam ediyoruz.


Ülke genelinde yaşadığımız virüs salgını sebebiyle Osmaniye genelinde maske ve dezenfektan üretimine ihtiyaca cevap verecek şekilde hız kesmeden devam ediyoruz.

 

Koronavirüs salgını nedeniyle piyasada bulunması zorlaşan materyallerin başında maske geldiğini ifade eden İl Millî Eğitim Müdürü Aydın Albak, "maskelerin üretimini meslek liseleriyle yaparak, ilk etapta kentimize yetecek kapasiteye ulaşmaya çalışıyoruz. Atölyede yurtdışından gelen makinemiz kesiyor, dikişlerini öğrenciler ve halk eğitim kursiyerlerimiz yapıyor. Amacımız 24 saat vardiya sistemine geçip, günlük 49bin maske üretmektir."dedi.

 

Tüm imkanlarla seferber olarak hız kesmeden devam eden Müdürlüğümüze bağlı meslek liselerimiz ve kurumlarımızla gerek el ve yüzey dezenfekte malzemesi gerekse maske üreterek,ülkesine karşı vefa borcunu hakkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. 

Özellikle sağlık çalışanları için büyük önem taşıyan yüz koruyucu siperlerin üretimini gerçekleştirerek sağlık çalışanlarına teslim ettik,üretmeye de devam ediyoruz.

 

Bu kapsamda Şehit Veli Demiryürek Bilim ve Sanat Merkezi'nde koruyucu siperlik, Bahçe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde yüzey ve el dezenfektan üretimi, Rahime Hatun Mesleki ve Teknik Kız Anadolu Lisesinde maske üretimi,Düziçi Halk Eğitim Merkezinde önlük dikimi ve maske üretimiyle sosyal sorumluluk ve okul-toplum iç içe anlayışıyla devam ediyoruz.09-04-2020 31-03-2020
09-04-2020 09-04-2020
09-04-2020  

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.