OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kütüphanesiz Okul Kalmayacak: "Her okulumuzda, her alanı kitap kokularıyla buluşturuyoruz."

"Kütüphanesiz okul kalmasın projesi" kapsamında Gafarlı Şehit Ümit Özerli Ortaokulumuzda kütüphaneye kavuştu.
Kütüphanesiz Okul Kalmayacak:

 

Hayırseverimiz Nesrin KURUN hanımefendinin kendisi ve eşi adına yaptırdığı kütüphanede Aslı MERCAN SARI ve Hazal KARADAĞ YURDAGÜL hanımefendilerin desteği ile tamamlandı. Nesrin Berattin KURUN kütüphanemizin açılışına İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın ALBAK ,İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erbay TAN Bey, Hayırseverlerimiz Aslı MERCAN SARI Hanımefendi,Hazal KARADAĞ YURDAGÜL Hanımefendi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Seyit KÖSE, Şube Müdürleri, okul müdürleri ve misafirlerimizin katılımıyla açıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK; " "Oku" diyerek başlar kutsal kitabımızın ilk cümlesi. Bilginin kalbidir, hayallere açılan bir penceredir, bazen geçmişe bazen de geleceğe götüren bir gemidir kitaplar. Kitapların ve okumanın faydası her ne kadar bilinse ve söylense de teknolojik cihazların hayatımıza girmesi ile kütüphaneler unutulmaya yüz tutan yerler arasına girmişti. Teknoloji bilgiye erişmemizi hızlandırmış olsa da, kitap sayfalarının kokusunun yerini alamayacağı bir gerçektir. Giderek unutulan kütüphane kültürüne yeniden hayat vermek, teknolojiye erişemeyen çocuklarımıza fırsat eşitliği sunmak için Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesinde,  biz de Osmaniye İl MEM olarak okullarımızın bu kültüre yeniden kavuşması, öğrencilerimizin  bilgiye ve hayal dünyalarına yolculuk yapabilmelerini sağlamak amacıyla, her okulumuzda her alanı kitap kokusu ile buluşturmak için yola çıktık. Bu kapsamda katkı sunan Kaymakamımız Mehmet Furkan TAŞKIRAN Beye, Hayırseverlerimiz Nesrin KURUN, Aslı MERCAN SARI,Hazal KARADAĞ YURDAGÜL ve hayırseverlerin bizlere ulaşmamızda büyük desteği olan Muazzez KARAKUZU' ya, İlçe Müdürümüz Seyit KÖSE'ye, Okul Müdürümüz Mesut MORTAŞ'a ve emekleri geçen herkese Bakanlığımız ve ilimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

27-11-2021 25-11-2021
25-11-2021 25-11-2021
25-11-2021 25-11-2021
25-11-2021 25-11-2021
   
   

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.