OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS Değerlendirme Toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK Başkanlığında Gerçekleştirildi.

20 Haziran 2020 Cumartesi günü yapılacak olan Liselere Giriş Sınavı (LGS) öncesi alınan tedbirleri gözden geçirmek amacıyla Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür,Sanat ve Kongre Merkezinde LGS Değerlendirme ve İstişare Toplantısı gerçekleştirildi.
LGS Değerlendirme Toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK Başkanlığında Gerçekleştirildi.

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür,Sanat ve Kongre Merkezinde salgın döneminde ilk defa yüz yüze gerçekleştirilen toplantı, sosyal mesafe kuralları ve hijyen şartlarına uyularak İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK Başkanlığında gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK: "Hepimiz gördük ki bu salgın döneminde çalıştıkça, ürettikçe neleri başarabiliyoruz. Öyle ki ülkemizde olduğu gibi İlimizde de maske ve dezenfektan üretimiyle canla başla çalışarak ihtiyaçlara cevap verdik, vermeye devam ediyoruz. Bu da her krizin beraberinde fırsatları da getirebileceğinin göstergesi.Bütün bu zorluklara rağmen, eğitimde ortaya çıkan dönüşüm sürecine birlikte entegre olmaya çalışıyoruz. Geldiğimiz noktada ülkemizde eğitim sistemimizin alt yapısının sağlamlığı, koordinasyon ve disiplinli bir şekilde hareket etme kabiliyetinin , bu zorluğun aşılmasında önemli rol oynadı. 20 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan LGS'de de gerekli tedbirlerimizi aldık ve birlikte başarıyla sınav sürecini tamamlayacağız. Okullarımıza sınav öncesi temizlik malzemeleri, sınavda kullanılacak olan el dezenfektanları, maske, eldiven ve koruyucu siper maske gibi malzemelerin ulaştırdık."dedi.  

İl ve İlçe Şube Müdürlerinin de katıldığı toplantı soru-cevap ile devam edereken, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK:"Bu zorlu süreçte yönetici ve öğretmenlerimize, öğrenci ve velilerimize destekleri ve anlayışları için teşekkür ediyoruz."dedi.

17-06-2020 17-06-2020
17-06-2020  

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.