OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mamure Ortaokulu ve Mithat Paşa İlkokulu TEKNOFEST 2021 Finalist Takımlarının İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK'a Teşekkür Ziyareti

Mamure Ortaokulu ve Mithat Paşa İlkokulu TEKNOFEST 2021 Finalist Takımlarının  İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK'a Teşekkür Ziyareti

TEKNOFEST 2021 de Eğitim Teknolojileri kategorisinde Benim Elektron Mikroskobum projesi ile finalde yarışmaya hak kazanan ve 64 takım içerisinde 12. sirada yer alan Dervisli köyü Mamure Orta okulumuzun öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın Albak 'a verdikleri destekten ötürü teşekkür ziyaretinde bulundu. Istanbul da ilimizi temsil eden takım üyelerimiz Berna Fatma Kar ve Nesibe Nida ÇAM in kendi imkânlarınla geliştirdikleri 12bin kat net büyütmeye sahip mikroskop akıllı telefonlar yardımıyla mikroorganizmaların görüntülenmesi ve video kayıt imkanı sunuyor. Okul Müdürü Kemal Usta, Danışman öğretmenimiz Ayhan ERKİRAN ve Teknofest il temsilcimiz Sedat Gündoğan' ın da bulunduğu ziyarette İl Müdürümüz Sayin Aydın Albak takım üyelerini tebrik ederek başarılarının devamını diledi. 

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK:" Eğitimin ana öğesi insandır.İnsan ise içerisinde bulunduğu toplumun eğitimini yansıtan birer aynadır.Bu noktada tıpkı TEKNOFEST 2021'de derece alan ya da yol kateden evlatlarımız gibi.Her bir evladımızın içinde saklı olan ustalığının, proje yeteneğinin, fikrinin çıkarılmasında emek sarfedeceğiz. Çünki bilgiden beceriye doğru giden öğrenme yolculuğu bunu gerektirir. Bu güç biz de var, inanç biz de var. İnanırsak başarıyoruz. İşte somut örneklerimiz burada.Emeğinize, çabanıza sağlık diyor, başarılarınızın daim olmasını yürekten diliyorum."dedi.

İnsanlık yararına teknoloji yarışmasında finalist olan bir diğer takımımız Mithatpaşa İlkokulu takım üyeleri, Okul Müdürü Orhan YILMAZ, Danışman öğretmenimiz Fatma ASKER ve eşi Ahmet ASKER de İl Müdürümüz Sayın Aydın ALBAK' a Istanbula kadar gelerek destek vermelerinin son derece kıymetli olduğunu belirttiler.  Evim Güvende projesi ile finalist olan takım üyelerimize projeler konusunda patent başvurusu yapmanın öneminden bahseden il Müdürümüz Öğrencilerimizi ve Öğretmenlerimizi tebrik etti.

 

03-11-2021 03-11-2021
03-11-2021  

 

 

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.