OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Korkut Ata Üniversitesi Arasında İmzalanan Hizmetiçi Eğitim Programı Başladı

Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Korkut Ata Üniversitesi Arasında İmzalanan Hizmetiçi Eğitim Programı Başladı

Mesleki ve teknik eğitim okullarımızın nitelikli iş gücü yetiştirebilmeleri ve kalitesinin artması, öğretmenlerin yeni teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeleri amacıyla,  İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Çelik ve Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Büyükalaca tarafından imzalanan Hizmetiçi Eğitim İşbirliği Protokolü kapsamında Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda Makine, Elektrik ve Elektronik Bölümü öğretmenleri için eğitim programı düzenlendi.

Eğitim programında bilgisayar destekli tasarım ve bilgisayar destekli üretim ile otomasyon ve programlanabilir mantık denetleyicilerinin kullanımı ve programlanması hakkında bilgiler öğretmenlere Öğretim Görevlisi Ersin Ünal, Yrd. Doç. Dr. Halil Erol ve Yrd. Doç. Dr. Zehan Kesilmiş tarafından 5 gün süreyle verilecek.

Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen programın açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Çelik gerçekleştirdi.

OKÜ ve Meslek Lisesi teknik öğretmenlerinin eğitimleri ve eğitimde kullanacakları yöntemlerle ilgili programı düzenlediklerini ifade eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Çelik, “Bir ülkenin geleceği o ülkenin ürettikleri ile sınırlıdır, ürettikleri kadardır.  Bugün sanayimizde çalışan teknik elemanlarımız, çıraklarımız, ustalarımız ve mühendislerimizin kalitesi bizim ürettiğimiz ürünlerin kalitesini belirlemektedir. Bu da dünyada ülkemizin yerini belirlemektedir. Gelişen dünyada yeniliklere ayak uydurmak, çağın gerekleriyle yenilenmek, donanmak bu donanımlarımızı da öğrencilerimize aktarmak için her yıl çeşitli sebeplerle kendimizi yenilememiz gerekiyor.  Bu bağlamda da bu eğitim programımızı üniversitemizde düzenliyoruz. Bu eğitimin düzenlenmesinde başta Rektörümüz Prof. Dr. Orhan Büyükalaca olmak üzere üniversitemizin öğretim elemanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

 

Düzenlenen eğitim seminerinin üniversitemiz ile öğretmenlerimiz arasında bir köprü kuracağı için mutlu olduğunu ifade eden OKÜ Rektörü Prof. Dr. Orhan Büyükalaca da, “Mesleki eğitim lise düzeyinde bir eğitimle kalmayıp üniversitemizdeki eğitimle devam ediyor. Bunu bir bütün olarak düşünmeliyiz. Bu süreç meslek liseleri ile başlıyor ve daha sonrasında üniversiteler ile devam ediyor. Karşılıklı iki tarafında birbirinden bir şeyler öğreneceğini düşünüyoruz. Çağın en büyük potansiyelinin gençler olduğunu biliyoruz. Gençlerimizi iyi eğiterek çağın donanımlarına uygun olarak yetiştirebilmeliyiz. İki taraf zincirin birer halkasını oluşturuyor. Bu türlü eğitim seminerlerinin içeriğinden çok, bir araya gelerek birbirimizi tanımamıza ve ileriye doğru işbirliğine vesile olduğu için önemli olduğunu düşünüyorum” dedi. OKÜ Rektörü Prof. Dr. Orhan Büyükalaca konuşmasını üniversitenin geldiği son noktayı anlatarak noktaladı.


05-09-2016  05-09-2016
 05-09-2016  05-09-2016
 05-09-2016  05-09-2016
 05-09-2016 05-09-2016 

 

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.