OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli İrade Cami Derneği Yönetim Kurulu Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret Etti

Milli İrade Cami Derneği Yönetim Kurulu Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret Etti

Milli İrade Cami Dernek Başkanı Hasan Kazgı, beraberinde yönetim kurulu ile İl Milli eğitim Müdürümüz Ramazan Çelik’i ziyaret ettiler.

Dernek Başkanı Hasan Kazgı; Asri mezarlık ve eğitim kampüsü bölgesindeki cami eksikliğine işaret ederek, özellikle şehit cenazeleri başta olmak üzere cenaze namazlarının kılınabileceği, mezarlık ziyaretine gelen insanların ibadetlerini yapabileceği ve orada bulunan eğitim kampüsündeki yaklaşık 1500 İmam Hatip öğrencisinin ihtiyacına cevap verebilecek işlevsel bir caminin kısa sürede yapılması gerektiğini dile getirerek, Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Çelik’ten bu konuda destek beklediklerini belirtti.

Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Çelik ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi. “Aslında herkesin farkında olduğu bu eksikliği tespit ederek, bir şeyler yapmak üzere yola çıktığınız için teşekkür ederim. Gerçekten de bahsedilen bölgeye bir cami yapılması zarurettir. Orası bizim vefat edenlerimizin bulunduğu mezarlık ve yarınlarımızı emanet edeceğimiz yavrularımızın eğitim gördüğü bir bölgedir. Şehrimize yakışacak fonksiyonel bir caminin yapılması için ben üzerime düşen her şeyi yapmaya hazırım. Çıktığınız bu hayırlı yolculukta başarılar diliyorum.”  Çelik, yapılması düşünülen caminin, güzel bir projeyle, mümkün olduğu kadar geniş bir alanda ve halkla öğrencileri bütünleştirecek tarzda olması gerektiğini sözlerine ekledi.

 

Ziyarete Milli İrade Cami Derneği Başkanı Hasan Kazgı ve beraberinde Başkan Yardımcısı Recai Uludağ, Sekreter Ahmet Yılmaz, Sayman Soner Doğan, Dernek üyeleri Hasan Baysal, Recep Bulut, İsmail Meltem katıldı.

 

17-03-2017

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.