OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy Düzenlenen Anma Programı ile Anıldı.

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy Düzenlenen Anma Programı ile Anıldı.

20-27 Aralık Mehmet Akif Ersoy'u Anma Haftası kapsamında Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa Vali Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Yarbay İlkay Gül, İl Emniyet Müdür Vekili Erkan Samaraz, Belediye Başkan Yardımcısı Hulusi Akkuş, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

 Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programın devamında Envar-ul Hamit Camii İmam Hatibi Yunus Önat tarafından Kur'an-ı Kerim okundu.

 Mehmet Akif Ersoy'un hayatını anlatan video gösterimi ile devam eden programda, Mehmet Akif Ersoy Anma Haftası etkinlikleri çerçevesinde İlimiz Mehmet Akif İlkokulu öğrencileri arasında düzenlenen İstiklal Marşımızı güzel okuma yarışmasında birinci olan Asmin Genç, Mehmet Akif Ortaokulu öğrencileri arasında düzenlenen "Uyan" şiirini güzel okuma yarışmasında birinci olan İlknur Torun ve son olarak da Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri arasında düzenlenen "Bülbül" şiirini güzel okuma yarışmasında birinci olan Gülfidan Korkmaz şiir okudular.

  Osmaniye Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Sosyal Hizmet Merkezi Sanat Atölyesi öğrencileri ile Mehmet Akif İlkokulu öğrencilerinin hazırladığı Oratoryo ile devam eden programda İlahi ve Ezgi Sanatçısı Yusuf Karaburç ile Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10 teknik sınıfı öğrencilerinin birlikte seslendirdikleri şarkılar da sunuldu.

Anma Programı, 20-27 Aralık Mehmet Akif Ersoy'u Anma Haftası kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile son buldu.


26-12-2019 26-12-2019
26-12-2019 26-12-2019
26-12-2019 26-12-2019
26-12-2019 26-12-2019


Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.