OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüzce Hazırlanan "Okul Dışı Öğrenme Ortamları" Kılavuzu Yayımlandı

Müdürlüğümüzce Hazırlanan

"2023 Eğitim Vizyonu" kapsamında "Okul Dışı Öğrenme Ortamları" ile ilgili başlatılan çalışma sonucunda; müzeler, bilim merkezleri, sanat merkezleri, tarihi ve kültürel mekânlar, kütüphaneler, doğal sit alanları ve ören yerleri, ziyarete açık endüstriyel kuruluşlar ile üniversiteler gibi yerlerin okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim eğitim/öğretim programlarıyla ilişkilendirilmesi ve bu yolla her kademede üretilecek öğretmen kılavuz kitapları sayesinde bu alanların "Okul Dışı Öğrenme Ortamı" olarak daha etkin kullanılması için müdürlüğümüzce "Okulum Osmaniye" çalışma kılavuzu hazırlanarak müdürlüğümüz https://osmaniye.meb.gov.tr/ adresinde yayınlanmıştır.

Müdürümüz Aydın ALBAK; hazırlanan bu kılavuz sayesinde öğrencilerimizin "Okul Dışı Öğrenme Ortamına" katkı sağlayarak ilimizin doğal, tarihî ve kültürel ortamların gelecek nesiller tarafından tanınması ve gözetilmesi, ayrıca öğretim programlarındaki kazanımların yaparak ve yaşayarak öğrenilmesine katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

Hazırlanan Bu projenin 2019-2020 eğitim öğretim yılında ilimiz genelinde pilot olarak belirlenen okulöncesi, ilkokul, ortaokul ile lise düzeyindeki okullarımızda uygulanacak olup, 2020-2021 eğitim öğretim yılında ise ilimiz geneli her kademede tüm okullarımızda uygulanması planlanmakta olduğunu belirtti.

 

OKUL ÖNCESİ KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

İLKOKUL KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

ORTAOKUL KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

ORTAÖĞRETİM (LİSE) KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.