OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Aydın ALBAK'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Müdürümüz Aydın ALBAK'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Bugün, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türk Milletinin verdiği destansı bir mücadele sonucunda 29 Ekim 1923 tarihinde ilan edilen Cumhuriyetimizin 96.yaşını büyük bir gurur ve sevinçle kutluyoruz.

Yedi düvele karşı verilen kutlu bir mücadele sonucunda kazanılan zaferle Türk Milletinin yaşam tarzı olan bağımsızlık elde edilmiş ve Ulu Önder'in '' Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare'' olarak tanımladığı Cumhuriyet ilan edilmiştir. "Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır; fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır.'' diyen Gazi, Türk milletinin hissiyatına tercüman olmakla birlikte, çok ağır bedellerle sahip olunan bu kıymetin özellikle gençler eliyle müdafaa ve muhafaza edileceğine olan inancını her fırsatta dile getirmiştir. Gençliğe hitabesinde, istiklal ve Cumhuriyet'i gelecek nesillere emanet eden Atatürk'ün bu emanetine sahip çıkmak Türk gençliğinin görevidir. Biz eğitimcilere düşen ise;  fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli koruyucular yetiştirmektir.

Geçmişte olduğu gibi bugünlerde de ülkemiz üzerinde kirli oyunlar oynanmaktadır, gelecekte de bu oyunlar oynanmaya devam edecektir. Beş bin yıllık devlet geleneğine sahip olan; tarih yapmış, tarihin akışını değiştirmiş büyük bir milletin evlatları olarak oynanan oyunlara,  kardeşliğimize, birliğimize ve bütünlüğümüze yönelik saldırılara asla izin vermeyeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti, önünde uzanan aydınlık yolda, emin adımlarla ilerlemeye devam edecek, geçmişinden aldığı güç ve bilimin ışığında çağdaş dünyanın onurlu bir üyesi olmak için verdiği kararlı mücadeleyi sürdürecektir.

Cumhuriyetin ilanına giden yolda Anadolu'da yanan küçük çoban ateşlerini büyük bir yangına çevirip, bu kutlu mücadeleyi başlatan ve bu günleri bizlere armağan eden Mustafa Kemal'i Atatürk'ü ve Milli Mücadelenin bütün kahramanlarını, vatan ve bayrak için toprağa düşen aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Yüce Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

 

                                                                                                            Aydın ALBAK

                                                                                                İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.