OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimiz İnsansız Su Altı Aracı Çalışmasını Anlatılar

Öğrencilerimiz İnsansız Su Altı Aracı Çalışmasını Anlatılar

Osmaniye Anadolu Lisesi Öğrencileri Berk Behçet GEREK, Ömer Faruk BAKICI, Ecesu TANRISEVER, Meryem KOLUÇOLAK, Danışman öğretmen Cansu DÖNDÜ eşliğinde kendi tasarımları olan İSAA (İnsansız Su Altı Aracı) ile TEKNOFEST'e katılarak Temel Kategoride Türkiye Geneli  ilk 30 ekip içerisine girerek yarı finale kalmıştır. 

Yapılan çalışma hakkında bilgi veren öğrenciler, ISAA'da (İnsansız Su Altı Aracı)  kendi tasarımları olan bir hava sistemi bulunmaktadır. Bununla birlikte araç  ?Biyoçeşitlilik Çalışmaları ?Manipülatör Sistemleri ?Liman ve Kritik Alan Güvenliği ?Doğal ve Çevresel Kaynakların Korunması ve İncelenmesi ?Kıyı ve Ülke Güvenliğinin Sağlanması ?Arama Kurtarma ?Belgesel Çekimi ?Batık Araştırmaları ?Su Altı Keşif Gözetleme ve Örnek Toplama  görevleri yerine getirmek amacı ile tasarlandığını belirttiler.

Müdürümüz Aydın ALBAK; öğrencilere yapmış oldukları ISAA'da (İnsansız Su Altı Aracı)  tasarımı ile TEKNOFEST'e katılarak Temel Kategoride Türkiye Geneli ilk 30 ekip içerisine girmelerinden dolayı tebrik ederek, her zaman sizlerin yanınızda olduğunu belirterek, her türlü destek vereceklerini belirtirken başarılarının devamını  diledi.

30-06-2020 30-06-2020
30-06-2020  

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.