OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKÜ ile Müdürlüğümüz Arasında Yüksek Lisans Programları İşbirliği Protokolü

Müdürlüğümüz ile Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi arasında Yüksek Lisans Programları İş Birliği Protokolü imzalandı. 
OKÜ ile Müdürlüğümüz Arasında Yüksek Lisans Programları İşbirliği ProtokolüRektörlük makamında gerçekleşen Yüksek Lisans Programları İş Birliği Protokolü imza törenine Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun'un yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç ve Prof. Dr. Coşkun Özalp, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Ceyhun Yükselir, Genel Sekreter Recep Şen ve Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak katıldı. 

İş Birliği Protokolü; İl Milli Eğitim Müdürlüğünde çalışan tüm personellerin kişisel, mesleki ve yönetsel niteliklerinin geliştirilmesi için Üniversitemiz Fen ve Sosyal Bilimler Enstitüleri bünyesinde açılan tezsiz yüksek lisans programlarından yararlanılması konusunda iş birliği ile Üniversitemiz personellerinin, OMEM'e ait sosyal alan, kurum ve personelden yararlanma şartlarını içerdiği gibi, yürürlüğe girdiği 25.02.2022 tarihinden itibaren ilk defa kayıt yaptıracak adayları kapsayacaktır. 

Yüksek Lisans Programları İş Birliği Protokolü; her eğitim-öğretim yılında Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi tarafından belirlenen kontenjanlar dâhilinde, yüksek Lisans eğitimi için belirlenen bedelin İl Milli Eğitim Müdürlüğünde çalışan tüm personeller için %25 indirimli olarak ödenebilmesine imkân sağlamaktadır.

İş Birliği Protokolüne dair konuşanKorkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, "İlimizde bulunan farklı kurumlarla yaptığımız güçlü ve kapsamlı iş birlikleri sayesinde kurumlarımıza yararlı olmayı amaçlıyoruz. Yüksek Lisans Programları İş Birliği Protokolü'nün her iki kurumun da yararına olacağına inanıyorum. Bu vesileyle Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir araya gelmiş olmaktan mutluluk duyduğumu belirtiyor, iş birliği protokolünün hayırlara vesile olmasını diliyorum." şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK ise; "İşbirliği protokolümüz ile Müdürlüğümüze bağlı görev yapan tüm personellerimizin mesleki ve yönetsel niteliklerinin geliştirilmesi anlamında önemlidir. Akademik anlamda böylesi önemli işbirliğini önemsiyoruz. Bu noktada protokolün oluşumunda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."dedi.

 

25-02-2022 25-02-2022
25-02-2022 25-02-2022

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.